Találatok a ANK 2015 címkére

Találatok száma: 44

Afrika-kupa: dráma és könny - de mit csinál Gervinho a kerti széken?

2015-02-09 08:55:20

A meglehetősen nézőriogató játékot hozó százhúsz perc után egészen drámai tizenegyespárbajra került sor az Afrika-kupa döntőjében Elefántcsontpart és Ghána között: a tizenegyedik pár döntött, az „elefántok" játékosai végül kapusuk, Boubacar Barry sorsdöntő tizenegyesének lehettek szemtanúi. Kivéve a lecserélt Gervinhót, aki oda sem mert nézni: leült egy székre, megtámasztotta a kispadot, és így „pihente végig" a párbajt.

videó döntő Ghána Gervinho Elefántcsontpart Afrika-kupa 2015

Afrika-kupa: Elefántcsontpart 11-esekkel kontinensbajnok!

2015-02-08 23:06:33

Elefántcsontpart gól nélküli döntetlent követően tizenegyesekkel 9–8-ra megnyerte a Ghána elleni döntőt a 2015-ös labdarúgó Afrika-kupán, így másodszor lett a fekete kontinens bajnoka.

Ghána Elefántcsontpart Afrika-kupa 2015 Afrika-kupa ANK 2015

Eszelős tizenegyespárbaj után Elefántcsontpart Afrika bajnoka!

2015-02-08 17:01:12

ghánai válogatott elefántcsontparti válogatott döntő Ghána Elefántcsontpart Afrika-kupa 2015

Afrika-kupa: a házigazdák elbukták a bronzmeccset

2015-02-07 19:08:35

A Kongói DK labdarúgó-válogatottja tizenegyesekkel legyőzte a házigazda Egyenlítői-Guineát a szombat esti helyosztón, így megszerezte a bronzérmet az idei Afrika-kupán.

Afrikai Nemzetek Kupája Afrika-kupa 2015 Afrika-kupa ANK 2015

Afrika-kupa: vége a házigazda csodájának, Ghána döntőben

2015-02-05 21:24:42

Elefántcsontpart mellett Ghána jutott be a labdarúgó Afrika-kupa fináléjába, miután közvetlenül a szünet előtt szerzett két góljával eldöntötte a házigazda Egyenlítő-Guinea elleni elődöntőt. A végeredmény 3–0 lett.

Ghána Egyenlítői-Guinea Afrika-kupa 2015 Afrika-kupa ANK 2015

Afrika-kupa: kövek és palackok repültek, helikopter a szurkolók ellen - videó

2015-02-05 22:15:22

Ritkán látott botrányba fulladt az egyébként teljesen sima Ghána–Egyenlítői-Guinea (3–0) Afrika-kupa-elődöntő a folyamatos nézőtéri rendzavarások miatt.

huliganizmus botrány balhé Ghána Egyenlítői-Guinea Afrika-kupa 2015

Afrika-kupa: vége a negyeddöntőt „elvezető” bíró karrierjének

2015-02-03 22:57:04

Az Afrikai Labdarúgó-szövetség (CAF) bejelentette, hogy hat hónapra minden játékvezetői tevékenységtől eltiltja, a kontinens nemzetközi bíróküldési listájáról pedig eltávolítja a Tunézia–Egyenlítői-Guinea (1–2) Afrika-kupa-negyeddöntőt botrányosan vezető mauritiusi Rajindraparsad Seechumot.

Afrika-kupa 2015 Afrika-kupa ANK 2015

West Ham: álsérülés miatt repülhet a klub az FA-kupából

2015-02-03 17:37:10

A Nemzetközi Labdarúgó-szövetség (FIFA) vizsgálatot indított az angol West Ham United csapata ellen, miután a WHU szenegáli csatára, Diafra Sakho sérültet jelentett az Afrikai Nemzetek Kupájára, hogy aztán győztes gólt szerezzen klubja színeiben az FA-kupában.

West Ham United FIFA FA-kupa Diafra Sakho Afrika-kupa 2015 Afrika-kupa

Afrika-kupa: Bony duplájával elődöntőben Elefántcsontpart

2015-02-01 22:01:59

Elefántcsontpart Wilfried Bony duplájával és Gervinho góljával 3–1-re győzött Algéria ellen a labdarúgó Afrika-kupa negyeddöntőjének utolsó találkozóján. Az „elefántok” a Kongói DK-val csapnak össze a legjobb négy között.

Elefántcsontpart Algéria Afrika-kupa 2015 Afrika-kupa ANK 2015 ANK

Afrika-kupa: evertonos bomba, Ghána nem kegyelmezett

2015-02-01 18:20:19

Ghána nem kegyelmezett Guineának: 3–0-ra győzött a labdarúgó Afrika-kupa negyeddöntőjének vasárnap délutáni mérkőzésén. Az Everton támadója, Christian Atsu már a negyedik percben betalált, majd bombagólt is szerzett.

Guinea Ghána Afrika-kupa 2015 Afrika-kupa ANK 2015 ANK

Afrika-kupa: egy csodás szabadrúgás és a bíró négybe juttatta a hazaiakat

2015-01-31 23:15:15

Hatalmas meglepetésre másodikként Egyenlítői-Guinea jutott be a labdarúgó Afrika-kupa elődöntőjébe, a nyolc között hosszabbítás után 2–1-re legyőzte a sokkal esélyesebb Tunéziát. Tunéziában alighanem még évekig emlegetik a mérkőzés játékvezetőjét, a mauritiusi Rajindraparsad Seechumot...

Tunézia Javier Balboa Egyenlítői-Guinea Afrika-kupa 2015 Afrika-kupa ANK 2015

Afrika-kupa: satnya félidő után a torna meccse, elődöntős a Kongói DK

2015-01-31 18:56:09

Elsőként a Kongói DK jutott be az elődöntőbe a labdarúgó Afrika-kupán, miután kétgólos hátrányból fordítva 4–2-re legyőzte a szomszédos Kongót. A rettenetes első félidő után a torna legjobb negyvenöt percét hozta a folytatás.

negyeddöntő Kongói DK Kongó Afrika-kupa 2015 Afrika-kupa ANK 2015

Afrika-kupa: a PL-klubok gépet béreltek, csak játékosaikat nem találják

2015-01-30 09:52:11

Az angol Premier League-ben szereplő Newcastle United és West Ham United közösen magánrepülőgépet bérelt, hogy az Afrika-kupán szereplő (és az ANK-n válogatottjuk kiesése miatt már nem érintett) labdarúgóik időben visszaérjenek a hétvégi bajnoki fordulóra.

West Ham United Premier League Newcastle United Afrika-kupa 2015 Afrika-kupa ANK 2015

Afrika-kupa: kisorsolták a továbbjutót, Keitáék kiestek

2015-01-29 16:13:51

Az egyenlítői-guineai Malabóban kisorsolták a 2015-ös Afrikai Nemzetek Kupája D-csoportjának második helyezettjét: a szerencse Guinea pártján állt, a „nemzeti elefántok” számára folytatódik a torna, míg a Seydou Keitával felálló Mali kiesett.

sorsolás Mali Guinea Afrika-kupa 2015 Afrika kupa ANK 2015

Afrika-kupa: na, ilyen arcokkal nem találkozni az NB I-es lelátókon! - galéria

2015-01-29 13:50:16

Délután sorsolással ér véget a 2015-ös labdarúgó Afrika-kupa csoportköre: Mali és Guinea teljesen egyformán végzett a D-csoportban, így a vakszerencse dönti el, melyikük jut a legjobb nyolc közé. A torna eddigi legjobb képeivel tekintünk vissza a csoportmeccsekre.

képgaléria galéria Afrika-kupa 2015 Afrika-kupa ANK 2015

Afrika-kupa: Ez nem sport, hanem lutri - kiakadtak a kapitányok a sorsoláson

2015-01-29 09:58:38

Guinea és Mali egyaránt három döntetlennel, három ponttal, 3–3-as gólkülönbséggel zárta a labdarúgó Afrika-kupa D jelű csoportjának küzdelmeit, így csütörtökön helyi idő szerint 16 órakor sorsolás dönti el, hogy melyikük lesz Ghána ellenfele a negyeddöntőben. Nem ez az első eset az ANK-n sem, hogy sorsolás dönt – a két érintett szövetségi kapitány mindenesetre kiakadt, hogy lutri határoz válogatottjuk sorsáról.

sorsolás Afrika-kupa 2015 Afrika-kupa ANK 2015

Afrika-kupa: rendkívüli helyzet, sorsolják a továbbjutót

2015-01-28 20:57:33

Ritkán tapasztalható jelenség fordult elő a 2015-ös labdarúgó Afrika-kupán: a D-csoport második továbbjutóját csütörtökön sorsolják ki, ugyanis Guinea és Mali 1–1-re végzett, ezzel ugyanúgy állnak a kvartettben minden mutató tekintetében. Elefántcsontpart 1–0-ra győzött Kamerun ellen, így csoportelső lett.

Mali Kamerun Guinea Elefántcsontpart Afrika-kupa 2015 Afrika-kupa

Videó: labdakezelés eséssel, amely látványos bombagóllal zárult

2015-01-27 21:42:53

A dél-afrikai labdarúgó-válogatott fantasztikus góllal szerzett vezetést Ghána ellen (1–2) az Afrika-kupa C-csoportjának harmadik fordulójában. Mandla Masango hatalmas erővel lőtt a keresztléc alá, igaz, előtte érdekes módon kezelte le a labdát.

Ghána Dél-Afrika Afrika-kupa 2015 Afrika-kupa ANK 2015

Afrika-kupa: Algéria kiejtette Szenegált, gyilkos bomba után ghánai fordítás

2015-01-27 20:55:30

Az Egyenlítői-Guineában zajló Afrika-kupán Algéria 2–0-ra legyőzte Szenegált, Ghána pedig 2–1-re Dél-Afrikát, ezzel a két keddi nyertes tovább is jutott a C-csoportból. Ghána a 83. percig kiesésre állt, de André Ayew a negyeddöntőbe fejelte, így a csoportban Szenegál húzta a rövidebbet, amely hiábavaló bravúrral kezdte a tornát.

Szenegál Ghána Dél-Afrika Algéria Afrika-kupa 2015 Afrika-kupa

Afrika-kupa: alkalmatlan pályák, csak két helyszín marad

2015-01-27 15:53:56

A negyeddöntőtől a tervezett négy helyett csak két helyszínnel számolhatnak a rendezők az egyenlítői-guineai Afrika-kupán: Ebebiyínben és Mongomóban a kieséses szakaszban már nem lesznek mérkőzések, Bata és Malabo kap minden meccset.