Találatok száma: 55

Afrika: „Szégyen!” Yaya Touré nehezen viseli a vereséget

2016-01-08 15:08:20

Yaya Touré nehezen viseli, hogy sorozatban négy, Afrika legjobbjának járó díj után a 2015-ös választáson  hét szavazattal, 143–136-ra kikapott Pierre-Emerick Aubameyangtól.

díjazás Yaya Touré Pierre-Emerick Aubameyang Manchester City Afrika-kupa 2015 Afrika-kupa

Dortmund: az Afrika-kupa sztárja iránt érdeklődnek

2015-02-12 12:04:35

André Ayew, az Olympique Marseille labdarúgócsapatának ghánai légiósa a Borussia Dortmund legújabb kiszemeltje.

nemzetközi átigazolás Olympique Marseille Borussia Dortmund André Ayew Afrika-kupa 2015 Afrika-kupa

ANK: futballdöbbenet, alig találnak szavakat Marokkóban

2015-02-11 13:04:01

Marokkó döbbenten fogadta, hogy nem vehet részt a 2017-es és a 2019-es labdarúgó Afrikai Nemzetek Kupáján amiatt, mert visszalépett az idei torna megrendezésétől.

Afrikai Nemzetek Kupája Afrika-kupa 2015 Afrika-kupa

Videó: a mama már kiáltotta - így őrjöngött a Drogba-család

2015-02-09 18:43:00

Mint arról már beszámoltunk, tizenegyesekkel dőlt el vasárnap este az Elefántcsontpart-Ghána Afrika-kupa-döntő.  Az elefántcsontparti válogatottságot egy évvel ezelőtt lemondó Didier Drogba, a Chelsea csatára családja körében izgulta végig a mérkőzést, amikor pedig Boubacar Barry kapus berúgta a mindent eldöntő tizenegyest, a Drogba-família őrült ünneplésbe kezdett.

Ghána Elefántcsontpart Didier Drogba Afrika-kupa 2015 Afrika-kupa

Afrika-kupa: dráma és könny - de mit csinál Gervinho a kerti széken?

2015-02-09 08:55:20

A meglehetősen nézőriogató játékot hozó százhúsz perc után egészen drámai tizenegyespárbajra került sor az Afrika-kupa döntőjében Elefántcsontpart és Ghána között: a tizenegyedik pár döntött, az „elefántok" játékosai végül kapusuk, Boubacar Barry sorsdöntő tizenegyesének lehettek szemtanúi. Kivéve a lecserélt Gervinhót, aki oda sem mert nézni: leült egy székre, megtámasztotta a kispadot, és így „pihente végig" a párbajt.

videó döntő Ghána Gervinho Elefántcsontpart Afrika-kupa 2015

Afrika-kupa: Elefántcsontpart 11-esekkel kontinensbajnok!

2015-02-08 23:06:33

Elefántcsontpart gól nélküli döntetlent követően tizenegyesekkel 9–8-ra megnyerte a Ghána elleni döntőt a 2015-ös labdarúgó Afrika-kupán, így másodszor lett a fekete kontinens bajnoka.

Ghána Elefántcsontpart Afrika-kupa 2015 Afrika-kupa ANK 2015

Eszelős tizenegyespárbaj után Elefántcsontpart Afrika bajnoka!

2015-02-08 17:01:12

ghánai válogatott elefántcsontparti válogatott döntő Ghána Elefántcsontpart Afrika-kupa 2015

Afrika-kupa: a házigazdák elbukták a bronzmeccset

2015-02-07 19:08:35

A Kongói DK labdarúgó-válogatottja tizenegyesekkel legyőzte a házigazda Egyenlítői-Guineát a szombat esti helyosztón, így megszerezte a bronzérmet az idei Afrika-kupán.

Afrikai Nemzetek Kupája Afrika-kupa 2015 Afrika-kupa ANK 2015

Afrika-kupa: 100 ezer dolláros büntetést kapott a házigazda

2015-02-06 16:33:39

A házigazda Egyenlítői-Guinea labdarúgó-szövetsége 100 ezer dolláros pénzbüntetést kapott a csütörtökön botrányos körülmények között véget ért elődöntő miatt.

Afrika-kupa 2015 Afrika-kupa

Afrika-kupa: vége a házigazda csodájának, Ghána döntőben

2015-02-05 21:24:42

Elefántcsontpart mellett Ghána jutott be a labdarúgó Afrika-kupa fináléjába, miután közvetlenül a szünet előtt szerzett két góljával eldöntötte a házigazda Egyenlítő-Guinea elleni elődöntőt. A végeredmény 3–0 lett.

Ghána Egyenlítői-Guinea Afrika-kupa 2015 Afrika-kupa ANK 2015

Afrika-kupa: kövek és palackok repültek, helikopter a szurkolók ellen - videó

2015-02-05 22:15:22

Ritkán látott botrányba fulladt az egyébként teljesen sima Ghána–Egyenlítői-Guinea (3–0) Afrika-kupa-elődöntő a folyamatos nézőtéri rendzavarások miatt.

huliganizmus botrány balhé Ghána Egyenlítői-Guinea Afrika-kupa 2015

Afrika-kupa: Yaya-rakéta csoda helyett, döntőben az elefántok

2015-02-04 21:41:17

Normal 0 21 false false false HU X-NONE X-NONE Az Afrika-kupa első elődöntőjében Elefántcsontpart egy végig élvezetes, izgalmas találkozón 3–1-re legyőzte Yaya Touré, Gervinho, valamint Wilfried Kanon találatával a Kongói Demokratikus Köztársaságot.

Yaya Touré Kongói DK Elefántcsontpart Afrika-kupa 2015 Afrika-kupa

Videó: Yaya Touré izomból megküldte, majd szétlőtte a kaput

2015-02-04 20:54:44

Bombagólt lőtt Yaya Touré, a Kongói Demokratikus Köztársaság–Elefántcsontpart (1–3) labdarúgó-mérkőzésen az Afrika-kupán. A Manchester City labdarúgója elemi erővel találta el a labdát, amivel a 21. percben megszerezte a vezetést csapatának.

videó labdarúgás Yaya Touré Kongói Demokratikus Köztársaság Elefántcsontpart Afrika-kupa 2015

Afrika-kupa: vége a negyeddöntőt „elvezető” bíró karrierjének

2015-02-03 22:57:04

Az Afrikai Labdarúgó-szövetség (CAF) bejelentette, hogy hat hónapra minden játékvezetői tevékenységtől eltiltja, a kontinens nemzetközi bíróküldési listájáról pedig eltávolítja a Tunézia–Egyenlítői-Guinea (1–2) Afrika-kupa-negyeddöntőt botrányosan vezető mauritiusi Rajindraparsad Seechumot.

Afrika-kupa 2015 Afrika-kupa ANK 2015

West Ham: álsérülés miatt repülhet a klub az FA-kupából

2015-02-03 17:37:10

A Nemzetközi Labdarúgó-szövetség (FIFA) vizsgálatot indított az angol West Ham United csapata ellen, miután a WHU szenegáli csatára, Diafra Sakho sérültet jelentett az Afrikai Nemzetek Kupájára, hogy aztán győztes gólt szerezzen klubja színeiben az FA-kupában.

West Ham United FIFA FA-kupa Diafra Sakho Afrika-kupa 2015 Afrika-kupa

Afrika-kupa: a sorsolás nyertese új kapitányt kereshet

2015-02-02 21:55:10

Távozik posztjáról Michel Dussurey, a guineai labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya.

Michel Dussurey Guinea Afrika-kupa 2015 Afrika-kupa ANK

Afrika-kupa: Bony duplájával elődöntőben Elefántcsontpart

2015-02-01 22:01:59

Elefántcsontpart Wilfried Bony duplájával és Gervinho góljával 3–1-re győzött Algéria ellen a labdarúgó Afrika-kupa negyeddöntőjének utolsó találkozóján. Az „elefántok” a Kongói DK-val csapnak össze a legjobb négy között.

Elefántcsontpart Algéria Afrika-kupa 2015 Afrika-kupa ANK 2015 ANK

Afrika-kupa: evertonos bomba, Ghána nem kegyelmezett

2015-02-01 18:20:19

Ghána nem kegyelmezett Guineának: 3–0-ra győzött a labdarúgó Afrika-kupa negyeddöntőjének vasárnap délutáni mérkőzésén. Az Everton támadója, Christian Atsu már a negyedik percben betalált, majd bombagólt is szerzett.

Guinea Ghána Afrika-kupa 2015 Afrika-kupa ANK 2015 ANK

Videó: ápolásra váró játékosnak hajtott az orvosi kocsi

2015-02-01 11:43:29

A szerencsétlen eset a Kongó–Kongói Demokratikus Köztársaság (2–4) labdarúgó-mérkőzésen történt az Afrikai Nemzetek Kupája negyeddöntőjében. A majdnem sérülést okozó „mentőautó” jobb első kerekével a Kongói DK futballistája karjának ment neki.

videó labdarúgás baleset Kongói DK Kongó Afrika-kupa 2015

Afrika-kupa: egy csodás szabadrúgás és a bíró négybe juttatta a hazaiakat

2015-01-31 23:15:15

Hatalmas meglepetésre másodikként Egyenlítői-Guinea jutott be a labdarúgó Afrika-kupa elődöntőjébe, a nyolc között hosszabbítás után 2–1-re legyőzte a sokkal esélyesebb Tunéziát. Tunéziában alighanem még évekig emlegetik a mérkőzés játékvezetőjét, a mauritiusi Rajindraparsad Seechumot...