NB I: Új-Zélandra igazolt a Haladástól távozó csatár

A legutóbbi három idényben Magyarországon, a Haladásban futballozó David Joel Williams az ausztrál A-League-ben szereplő új-zélandi csapathoz, a Wellington Phoenixhez szerződött.

magyar átigazolás NB I Haladás David Joel Williams A-League

Légiósok: „Ember legyen a talpán, aki megmondja, hol folytatom”

2016-04-22 07:28:27

A szezon végeztével lejárt Vadócz Krisztián szerződése az ausztrál A-League-ben szereplő, a rájátszás első körében kieső Perth Glorynál, de még nem tudja a légiós, hogy hol folytatja a karrierjét.

légiósok Vadócz Krisztián Perth Glory Honvéd A-League

Videó: Vadócz a Newcastle ellen szerezte meg első gólját

2016-03-26 12:16:10

Vadócz Krisztián megszerezte első gólját a Perth Glory labdarúgócsapatában, amely szombaton 2–1-re nyert a Newcastle Jets otthonában az ausztrál A-League 25. fordulójában.

videó légiósok ausztrál foci Vadócz Krisztián Sándor György Perth Glory

Légiósok: Vadócz érkezése óta tartott a sorozat – máig

2016-02-26 12:10:35

A két magyar légióst foglalkoztató Perth Glory 2–1-re kikapott az éllovas Western Sydney Wanderers vendégeként az ausztrál élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (A-League) pénteki játéknapján.

légiósok Vadócz Krisztián Sándor György Perth Glory A-League

Ausztrália: Sándorék győzelemmel köszöntötték Vadóczot

2016-01-30 14:41:48

A Sándor Györggyel a kezdőcsapatában felálló Perth Glory 3–2-re legyőzte a Melbourne Victoryt az ausztrál A-League szombati játéknapján. A magyar légiós végigjátszotta a mérkőzést.

légiósok Vadócz Krisztián Sándor György A-League

Ausztrália: a Perth igazgatója bejelentette Vadócz érkezését

2016-01-30 08:05:05

Az ausztrál A-League-ben szereplő Perth Glory igazgatója az ausztrál Fox televíziócsatorna műsorában megerősítette, hogy a klub szerződtette Vadócz Krisztiánt.

magyar átigazolás hivatalos Vadócz Krisztián Sándor György Perth Glory A-League

Ausztrália: Sándorék kikaptak az éllovastól, utolsó előttiek

2016-01-02 09:42:00

A Sándor Györggyel felálló Perth Glory 2–1-es vereséget szenvedett a Brisbane Roartól az ausztrál labdarúgó-bajnokság szombati játéknapján.

légiósok Sándor György Perth Glory A-League

Ausztrália: Sándorék már négy meccs óta veretlenek

2015-12-27 10:49:30

Sándor György csapata, a Perth Glory idegenben 1–1-es döntetlent játszott a Melbourne Victoryvel az ausztrál élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (A-League) 12. fordulójában.

légiósok ausztrál bajnokság Sándor György Perth Glory Melbourne Victory A-League

Ausztrália: nagy sorozatot szakítottak meg Sándorék

2015-12-19 13:51:51

Bár a Sándor Györggyel felálló Perth Glory megszakította az éllovas Western Sydney hétmeccses győzelmi sorozatát, megvernie a vendégek 81. percben szerzett gólja miatt nem sikerült.

légiósok ausztrál bajnokság Western Sydney Wanderers Sándor György Perth Glory A-League

Légiósok: bajnokverésnek volt részese a magyar játékos

2015-12-16 14:29:39

Sándor György csapata, a Perth Glory hazai pályán 1–0-ra legyőzte a címvédő Melbourne Victoryt az ausztrál élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (A-League) szerdai játéknapján.

Még a játékosokat is ütötték! Hogyan lett „családbarát” rend a káoszból?

2015-11-26 13:58:53

A közelgő, egyre hűvösebb hazai télből ugorjunk át az ausztrál nyárba! Volt kollégánk, Lovas Bálint a kontinensnyi országban, közelebbről Brisbane-ben tanul, és ha már ott van, igyekszik a helyi futballélettel is közelebbről megismerkedni. Kétrészes összeállításából képet nyerhetünk az ausztrál labdarúgásról, annak magyar gyökereiről, sajátosságairól, a helyi futballkultúráról. A kalauzolásban helyi szurkolók mellett segítségül hívtuk a Perth Glory 31 éves, kilencszeres magyar válogatott játékosát, Sándor Györgyöt is, aki cikkünk második részében saját karrierjéről is bővebben beszél.

Sándor György Perth Glory Brisbane Roar Ausztália A-League

Légiósok: Sándor György góllal debütált az A-League-ben

2015-10-10 10:32:00

Sándor György góllal debütált az ausztrál profi labdarúgóligában (A-League). A kupaelődöntős Perth Glory játékosa a Central Coast Mariners ellen 3–2-re elveszített mérkőzés 93. percében talált be, beállítva a végeredményt.

videó Sándor György Perth Glory Central Coast Mariners A-League

Légiósok: Ausztráliában a válogatott középpályás – hivatalos

2015-07-16 11:15:17

A Videotontól távozó Sándor György kétéves szerződést írt alá az ausztrál A-League-ben szereplő Perth Gloryhoz.

légiósok hivatalos Videoton Sándor György Perth Glory A-League

Ausztrália: Vernesék nem bírtak Kalmarékkal

2015-01-01 13:22:34

Vernes Richárd csapata, a Central Coast Mariners idegenben 0–0-t játszott a Western Sydney Wanderersszel az ausztrál élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (A-League) csütörtöki mérkőzésén.

légiósok ausztrál foci Western Sydney Wanderers Vernes Richárd A-League

Ausztrália: Vernes kezdett, de túl nagy falat volt az éllovas

2014-12-20 13:52:06

A Vernes Richárddal felálló Central Coast Mariners háromgólos vereséget szenvedett az ausztrál A-League 11. fordulójában az éllovas Perth Glorytól.

légiósok Vernes Richárd Perth Glory Central Coast Mariners A-League

Ausztrália: Vernes kezdett Új-Zélandon, bravúros iksz

2014-12-13 07:22:40

Vernes Richárd kezdőként 82 percet játszott az ausztrál labdarúgó élvonalban szereplő Central Coast Mariners Wellington elleni bajnokiján. A liga negyedik helyén álló házigazda ellen az első félidő hajrájában vezetést szereztek Vernesék, s lelkesen próbálták őrizni az előnyt (Vernes a labda sípszó utáni elrúgásáért a 73. percben sárga lapot is kapott), de a 76. percben egyenlítettek az új-zélandiak, Vernest a 82. percben az iksz megőrzése érdekében középpályásra cserélték. A Mariners a 10 csapatos A-League 8. helyén áll.

légiósok Vernes Richárd Central Coast Mariners A-League

Ausztrália: Vernes csere volt, csapatát leverte a veretlen

2014-11-23 10:26:51

A Central Coast Mariners labdarúgócsapata hazai pályán 2–0-s vereséget szenvedett a még veretlen, az ausztrál A-League-ben a második helyen álló Adelaide Unitedtől. A Marinersben 33 percnyi játéklehetőséget kapott Vernes Richárd. A Mariners a 7. helyen áll, érdekesség, hogy az ázsiai Bajnokok Ligája-győztes Western Sydney Wanderers nyeretlenül sereghajtó! A címvédő Brisbane Roar szintén pocsékul kezdett, egy győzelem és öt vereség után a vezetőség menesztette is az edző Mike Mulveyt.

Ausztrália: David Villa góllal debütált, Vernes nem játszott

2014-10-11 13:43:20

Szombaton két mérkőzést rendeztek az ausztráliai élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (A-League) 1. fordulójában. Vernes Richárd, a Central Coast Marinersben kölcsönben szereplő magyar támadó nem lépett pályára, csapata nélküle nyert 1–0-ra a Newcastle Jets ellen. A másik találkozón rögtön góllal debütált új csapatában David Villa, ám ez csak az egyenlítéshez volt elég, a Melbourne City végül nem bírt a Sydney FC-vel.

Vernes Richárd Sydney FC Newcastle Jets Melbourne City David Villa Central Coast Mariners

Kerti székről fojtogatni a bírót, ez az ausztrál élvonal!

2014-05-10 12:12:31

Az ausztrálok nagyjából tisztában vannak labdarúgó-bajnokságuk erősségével, így minden szezon végén kiadnak egy videót, amelyben 15-20 perc alatt összefoglalják a szezon legviccesebb, legérthetetlenebb jeleneteit.

videó bakiparádé Ausztrália A-League

Ausztrália: a nagy rivális legyőzésével jött a bajnoki cím

2014-03-23 08:42:55

A Brisbane Roar nyerte meg az ausztrál élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (A-League) alapszakaszát, miután a 24. fordulóban legyőzte a tabellán második Melbourne Victoryt. A mindent eldöntő találatot Luke Brattan szerezte a 92. percben. A Brisbane három fordulóval a vége előtt behozhatatlan (12 pont) előnyre tett szert, így alapszakaszgyőztesként biztosította a helyét a rájátszásban.