Női kosár Euroliga: majdnem kétszer annyit pontot dobott a Győr ellenfele

MTI/NSO MTI/NSOMTI/NSO MTI/NSO
2017.01.19. 19:37
Az Uni Győr 91–46-ra kikapott az olasz Famila Schiótól a női kosárlabda Euroliga A-csoportjának csütörtök esti mérkőzésén.

A Rába-partiak már az első negyedben tetemes hátrányba kerültek, a nagyszünetig tíz pontra tudták megközelíteni ellenfelüket (36-46). A fordulás után a vendégek 16 pontjára csak kettővel tudott válaszolni a Győr, ezzel már a harmadik negyedben eldőlt a mérkőzés.

Völgyi Péter vezetőedző együttese jövő szerdán a török Fenerbahcéhoz látogat. A csoportkör végén az első négy csapat jut tovább a negyeddöntőbe, az ötödik és hatodik az Európa-kupában folytatja, az utolsó két együttes pedig befejezi szereplését.

NŐI KOSÁRLABDA EUROLIGA
8. FORDULÓ, A-CSOPORT
CMB Cargo UNI Győr–Famila Schio (olasz) 46–91 (15–30, 21–16, 6–28, 4–17)
Győr, 300
néző. V: Vuckovic (szlovén), Fuska (szlovák), Tomov (bolgár)
GYŐR:
Kiesel 4, LIHTAROVICS 16/6, Simon Zs. 11, Hruscaková 2, Goree 7
Csere:
Varga Zs. 2, Török Á. 2, Markó 2, Simon A., Kovács V., Nagy R.
Az eredmény alakulása. 3. perc:
3–6. 8. p.: 13–23. 12. p.: 22–30. 14. p.: 28–34. 18. p.: 32–41. 23. p.: 36–53. 25. p.: 38–60. 28. p.: 42–70. 36. p.: 44–79

Völgyi Péter: –
Mindenben jobb volt a Schio, ezzel minimális a sanszunk az európai kupaszereplés folytatására. Ha az első percekben fegyelmezettebben játszunk, szorosabb lehetett volna a mérkőzés, így futni kellett az eredmény után. Remélem, a játékosaink is megerősödve kerülnek ki ebből a tanulóévből.
Miguel Mendez:
– Három vesztes mérkőzéssel a hátunk mögött nagyon örülünk a sikernek, mert mindenképpen erőt ad végső céljaink eléréséhez. Saját csapatom jól játszott, elégedett vagyok a mieinkkel, az ellenfélnél pedig sok fiatal, tapasztalatlan kapott szerepet, akik bár helytálltak, egyelőre a rutinosabb csapat győzött.