Női kézi Eb: szép német búcsú, csúnya szlovák zakó

2014.12.17. 19:34
A női kézilabda Európa-bajnokság középdöntőjének utolsó fordulójában Németország kiütéses győzelmet aratott a II. csoportban Szlovákia felett. A németek 36–22-re nyertek, így három ponttal az 5. helyen végeznek a csoportjukban, ami az Eb-n összesítésben a 10. helyet jelenti majd.

Ugyan szlovák vezetéssel indult a találkozó, és északi szomszédunk negyedórán át jól tartotta magát (3–5, 7–7), a 20. perctől rendkívül egysíkúvá vált a meccs. A németek Angie Geschke és Svenja Huber vezetésével a félidő második felében nagy tempót diktáltak, amit nem bírtak Szarkováék, akik az utolsó 13 percben csak három gólig jutottak.

A 17–10-es félidő után a második játékrészre már csak a különbség maradt kérdéses, és a németek alaposan meg is szórták az Eb-n eddig magukat kifejezetten jól tartó szlovákokat, akiknél ezúttal lehetőséget kapott szinte mindenki, ám Katja Schülke ismét nagyon magas átlagot hozott, Saskia Langék gyors támadásait pedig lehetetlen volt megállítani. Németország 36–22-es győzelemmel és 10. hellyel búcsúzik a kontinensviadaltól.

NŐI KÉZILABDA EB
KÖZÉPDÖNTŐ, II. CSOPORT, 3. FORDULÓ

Németország–Szlovákia 36–22
(17–10)
Ld:
Lang 6, Huber 6/2, Loerper, Geschke, Schulze 4-4, A. Müller 3, Zapf 3/2, ill. Dubajova 5, Jakubisová 4, Sukenniková, Szarková 3-3
KORÁBBAN
Svédország–Montenegró 29–30
(18–13)
Ld: Gulldén 9/4, Torstenson 5, Blohm 4, Fogelström 3, ill. Radicsevics 9/6, K. Bulatovics 6, Knezsevics, Jovanovics 5-5