Női kézi Eb: kifacsart narancs, a franciák utazhatnak Budapestre

2014.12.17. 21:53
A francia női kézilabda-válogatott 20–18-ra legyőzte a zágrábi középdöntős csoport utolsó mérkőzésén Hollandiát, így a narancsosok lemaradtak a budapesti végjátékról. A franciák a folytatásban az ötödik helyért játszhatnak, a csoport második helye pedig így Svédországé lett, amely Norvégiával találkozik a négy között. A másik ágon Montenegró–Spanyolország összecsapás lesz.

Hollandia komoly teherrel lépett pályára a középdöntő utolsó meccsén, hiszen az elődöntőbe jutáshoz tíz góllal kellett volna nyernie a papíron legalábbis jobb erőkből álló Franciaország ellen. Ám az első félidő mégis a tornán eddig jobb formát mutató narancsmezesek számára alakult jobban, Nycke Groot jól irányította a csapatot, és rendkívül kapura törően játszott, a szünetig öt gólt szerzett.

Amúgy mindkét csapat kifejezetten hullámzóan teljesített támadásban, a franciák 6:45-nél lőtték az első góljukat, majd tartottak egy hétperces gólszünetet is a folytatásban, miközben a hollandoknak is volt két hétperces gólcsendjük, ennek ellenére a szünetben vezettek 9–7-re.

A második játékrész elején öt perc alatt sorozatban dobott négy góllal, fordítottak a franciák, és a folytatásban már nem is engedték át a riválisnak a vezetést. Camille Ayglon, Nina Kamto Njitam és Alexandra Lacrabere is eredményesen játszott, a túloldalon ellenben elfáradtak az eddig jó teljesítményt nyújtó emberek. Groot szinte teljesen egyedül maradt, és végül hiába jutott végül tíz gólig, a társak összesen nem tudtak ennyit szerezni.

Franciaország a hajrában már végig vezetett, 20–18-ra nyert, ezzel megszerezte az harmadik helyet a középdöntőben, azaz játszhat az 5. helyért Budapesten Magyarország ellen.