Romo is kellett a Jets feltámadásához

2011.09.12. 07:05
A tengerentúli profi amerikaifutball-bajnokság (NFL) 1. fordulójának vasárnap esti mérkőzésén a New York Jets hazai pályán 27–24-re legyőzte a Dallas Cowboyst.

Tony Romo (9) nem tudta győzelemre vezetni csapatát – elbukott a Dallas New Yorkban (Fotó: Reuters)

Testvérpárharcra került sor az első Sunday Night Footballon, a New York-iak főedzője, Rex Ryan ikertestvérével, a texasiak védelmét koordináló Robbal csapott össze.

A találkozón pazarul kezdtek a vendégek, 4 és fél perc elteltével az igen aktívan kezdő, végül 71 yardig és egy touchdownelkapásig jutó Dez Bryant vezetésével 7–0-s előnyre tettek szert.

Ezt követően inkább a védelmek domináltak, a két irányító összesen ötször került földre az első félidő hajrájáig (időközben a Cowboys egy 34 yardos Dan Bailey-mezőnygóllal növelte tízpontosra az előnyét), amikor a Jets is feliratkozott az eredményjelzőre: Mark Sanchez 4 yardos átadását Dustin Keller váltotta hat pontra. A New York-iak TD-jét két játékkal korábban a liga történetének egyik legjobb futója, LaDainien Tomlinson alapozta meg, 32 yardos elkapásával (7–10).

SZAVAZÁS

Ön szerint melyik csapat nyeri meg az NFL 2011-es szezonját?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

A második félidő elején a Cowboys gyorsan megállította a hazai rohamokat, majd egy újabb 4 és fél perces akció végén Tony Romo Miles Austinnak adott 36 yardos passzával 17–7-re alakította az állást.

Még a harmadik negyedben egy 34 yardos Nick Folk-mezőnygóllal szépített a Jets (10–17), majd kevesebb mint egy perccel a játékrész zárása előtt megszerezte első elkapását a börtönből szabaduló Plaxico Burress, Sanchez 18 yardos átadását követően.

Sokáig nem ünnepelhette a New York-i közönség, hiszen a hazai irányító következő passzkísérletét a dallasiak linebackerje, a találkozó során 11 szerelésig jutó Sean Lee kaparintotta meg és nyargalt vissza a labdával 37 yardon keresztül egészen a Jets 1 yardosáig.

A negyedik negyed elején így nagyszerű mezőnypozícióból indulhatott a Dallas, és második próbálkozásra Felix Jones 1 yardról a célzónába futott, 24–10-re módosítva ezzel az állást.

Az összesen 73 elkapott yardig jutó Tomlinson vezetésével ismét jó helyzetben találta magát a Jets, és Sanchez Burressnek adott 26 yardos passza után már 17–24 állt az eredményjelzőn.

CAM NEWTON ÚJONCREKORDOT DÖNTÖTT
Az idei játékosbörzén elsőként elkelő irányító 422 yardot passzolt első profi mérkőzésén (ennél többet korábban egyetlen újonc sem tudott), ám pechére ez a teljesítmény sem ért győzelmet a Carolina Panthers számára. A további vasárnapi találkozókról ide kattintva olvashat bővebben!

Nem sokáig kellett várni a vendégek válaszára, Witten 64 yardos elkapása után az ellenfél 3 yardosáról jöhettek, ám 3. és 2-re Romo hiába indult meg a célterület irányába, elveszítette a labdát (fumble), amit Sione Pouha szerzett meg, így ismét a hazaiak jöhettek. No nem sokáig, úgyis alig több mint két perccel később Sanchez sem vigyázott eléggé a tojásra, így a Jets térfeléről indíthatta támadását a Cowboys.

Egy mínusz 2 yardos futás, két büntetés és két pontatlan passzal később már saját 41 yardosukról kellett puntolniuk, Mat McBriar kísérletét azonban Joe McKnight blokkolta, Isaiah Trufant pedig köszönte szépen, és benyargalt vele az end zone-ba (24–24).

A Nemzeti Sport Online szakmai
együttműködő       partnere a Bowl.hu
A Nemzeti Sport Online szakmai együttműködő partnere a Bowl.hu

A Dallasnak ekkor 5 perce volt végleg eldönteni a találkozót, majd két puntot követően még mindig volt 59 másodperce, hogy mintegy 30 yardot előrehaladva, rúgótávolságba érjen. Romo azonban ekkor sokadszorra is a liga egyik legjobb cornerbackjére, Darrelle Revisre dobott, ez pedig hosszú távon meg szokta bosszulni magát: a nagyszerű védő elcsípte a Bryantnek szánt indítást, majd 20 yardon keresztül, a Dallas 34 yardosáig vitte vissza.

Bár a Jets ezután 3 kísérletből csak két yardot tudott megtenni, Folk 50 yardról sem hibázott (27–24), ezt követően pedig hiába volt még egy lehetősége Romóéknak, nem tudtak kellő távolságot megtenni, így végül vereséggel kezdték a 2011-es szezont.