Dárdaiék legyőzték a hamburgi kalózokat, továbblépett a Hertha

2016.10.25. 20:35
Dárdaiék a kupában is menetelnek
Folytatta remek szereplését a Német Kupában is Dárdai Pál csapata, a Hertha, amely St. Paulit idegenben legyőzve jutott tovább a sorozatban a legjobb 16 közé.

NÉMET KUPA
2. FORDULÓ

St. Pauli (II.)–Hertha BSC 0–2 (0–1)
Hamburg, Millerntor-stadion
, 29.500 néző. V: Aytekin
St. Pauli:
Himmelmann – Hornschuh, Avevor, Koglin, Buballa – Nehrig, Buchtmann – Litka (C. Sahin, 60.), Sobota, Mijaicsi (Ducksch, 75.) – Csoi (Picault, 61.). Vezetőedző: Ewald Lienen
A kispadon:
Heerwagen (k.), Gonther, Dudziak és Rosin
Hertha: Jarstein – Pekarík, Langkamp (Allan, 64.), Brooks, Plattenhardt – Stark, Skjelbred – Weiser, Stocker, S. Kalou (Kurt, 90.) – Ibisevic ( Schieber, 76.). Vezetőedző: Dárdai Pál
A kispadon:
Kraft (k.), Esswein, Allagui és Haragucsi
Gólszerző: Weiser 42., Stocker 54.

Nagyon jól szerepeltünk a kupában az előző idényben, az egész város mellettünk állt, márpedig a srácok ismételni szeretnének – adta meg az alaphangot Dárdai Pál, a Hertha vezetőedzője a hamburgi kupameccs előtt, és a Bundesliga tabellájának jelenlegi élcsapata bizony a lehető legjobb összeállításával lépett pályára a „ligakalózok” ellen.

Akiket közel harmincezer szurkoló hajtott – ne feledjük, a kisebbik hamburgi csapatról beszélünk, amely a másodosztályban a bennmaradásért harcol –, és rögtön a kezdés után meg is kellett állítani a játékot, mert a drukkerek füstbe borították az egész pályát, és olyan fénygránát-orgiát csaptak, mintha éppen most nyerték volna a meg a Salátástálat.

Sajnos az első félidő nem nőtt fel a körítéshez, finoman szólva is felejthetőre sikeredett, állítjuk mindezt annak ellenére is, hogy Mitchell Weiser jól eltalált lövésével vezetést szerzett a Hertha.

Ellenben a folytatás után kitettek magukért a felek, a hazaiak két helyzettel nyitottak, a vendégek egy kapufával – és egy Valentin Stocker által jegyzett fejes góllal.

Kettős cserével próbált meg operálni a hazaiak mestere, Ewald Lienen beküldött egy török U-válogatott és egy amerikai felnőtt válogatott támadót, és hajtott a St. Pauli a szépítésért, miközben Dárdai Sebastian Langkampnak és Vedad Ibisevicnek is pihenőt vezényelt.

Megérdemelten, néha félgőzzel hajtva jutott tovább a Hertha, amelyre újabb nehéz mérkőzés vár a hétvégén a Bundesligában, a Hoffenheim ellen.

KIESETT A BAYER

Óriási meglepetésre a harmadosztályú Sportfreunde Lotte búcsúztatta a Bayer Leverkusent. A 2. fordulóban a Bayer a Lottéhoz látogatott, de hiába szerzett Kevin Volland kétszer is vezetést a Leverkusennek, – egyszer az első félidőben, egyszer a 2-szer 15 perces ráadásban – a kiscsapat mindkétszer egyenlíteni tudott.

A tizenegyesrúgásoknál is helyén volt a szíve a Sportfreunde játékosainak, mert miután hibáztak az első két körben, megfordították az állást. A Leverkusenben hárman is kihagyták a tizenegyest.

A Lotte ráadásul a 78. perctől, Tim Wendel kiállítása miatt emberhátrányban futballozott. A továbbjutó csapatok a legjobb 16 közé kerültek.

Az Eintracht Frankfurt gól nélküli rendes játékidő után tizenegyesekkel továbbjutott az Ingolstadt ellen. A frankfurtiak magyar középpályása, Huszti Szabolcs tökéletesen értékesítette a saját tizenegyesét a párbajban.

ST. PAULI–HERTHA BSC MÉRKŐZÉS PERCRŐL PERCRE

Nem állította meg Dárdai Pált a St. Pauli.

90. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90. perc Kalou le, Sinan Kurt be.

86. perc Sahin keresztpasszát most rosszul találja el fejjel az ötösön Picault, Schieber meg jobbal 16-ról nem sokkal lő a jobb alsó mellé.

80. perc Ez meg nagyon sárga: Bernd Nehrig a soros most a Weiser-dádázásban.

80. perc MAJDNEM GÓL!
Sahin jobb oldali beadását az ötös elől Picault a lécre fejeli, klasszikus csatármozdulattal!

76. perc Julian Schieber
be, Ibisevic le. Dárdai elkezdi a pihentetést.

75. perc Marvin Duksch be, a volt Arsene Wenger-üstökös Mijaicsi Rjo le. Nincs több hazai csere ma.

73. perc Himmelmann paskolja ki a labdát Stockerék elől a kapu előterében egy balos beadást követően.

73. perc
Alakul a hangulat a pályán is, Allan egy jót lökdösődik a hazaiakkal.

68. perc
Weiser jobbos beadása majdnem a bal alsóba csorog egy védőről.

66. perc Weiser megindul a jobbon, Waldemar Sobota gyorsan tanul: gyorsan felvágja.

64. perc Langkamp lesántikál, Dárdai a biztonság kedvéért le is cseréli. Allanra.

61. perc Kettős csere: Litka és Csoi le, a török Cenk Sahin és az amerikai Fabrice Picault be.

Aligha fűzi tovább rekordsorozatát a Hertha, nem lesz meg az 51. hosszabbítása a Német Kupában.

54. PERC NULLA KETTŐ! Weiser nem csügged, elfut a jobbon, kétszer is kicselezi a 16-oson belül Buballát, beadását a hosszú sarok elől egy lépésről kapuba fejeli VALENTIN STOCKER. Himmelmann már a gólvonal mögött kapott bele a labdába: 0–2!

53. perc Litka jobbal 23-ról célba veszi a jobb felsőt, de Jarstein véd, majd Mitchell Weiser kap sárgát visszahúzásért.

50. perc KAPUFA! Ibisevic passzát Kalou 12-ről jobbal kapura húzza, a jobb sarok elé, hatalmasat véd azonban Himmelmann, és a kapufára tolja a labdát.

48. perc Salomon Kalou kap sárgát lerántásért. A szabadrúgás remek, az előbb a szabálytalankodást elszenvedő Hornshuh meg az ötösről nem sokkal fejel a léc fölé.

46. PERC CSERE NINCS, FOLYTATJUK!

A két gárda legutóbbi 8 összecsapásából a hamburgiak csak egyet nyertek meg, de négyszer azért ikszeltek.

Az a bizonyos (Weltfussball)

A Dárdai Pál vezette Hertha szombaton 2–1-re legyőzte az 1. FC Kölnt a bajnokságban, és a nyolc fordulót követően a harmadik helyen áll.

„Diego Simeonéra és az Atlético Madridra emlékeztet engem Dárdai és a Hertha. Elemi erőt adott a csapatának, hiteles szakember, aki nem a levegőbe beszél, tényleg ért ahhoz, amit csinál. A gárdánál kialakított egy működő rendszert, ami jobbá is teszi az együttest. Lett egy identitásuk, tudatosan játszanak. Pillanatnyilag nagyon jól megy a gépezet.”

Marcel Reif, német médiában sokat foglalkoztatott lengyel újságíró, szakértő és korábbi kommentátor egy német televíziós műsorban beszélt a Hertha BSC-ről, valamint a csapat vezetőedzőjéről, Dárdai Pálról.

45. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

44. perc Három perc a ráadás.

Aki egyébként jobb oldali mindenes lévén jobblábas.

42. PERC VEZET A HERTHA! Ibisevic visszagurítását 16-ról kapura teszi Kalou, jobbal, de blokkol Nehrig, a kipattanó MITCHELL WEISERÉ, aki kicselezi Buballát, és 18-ról ballal a jobb alsóba lő. 0–1!

41. perc Brooks szereli a jobbon tanárian Csoit.

Nem mondhatni, hogy litka jó lövés volt.

39. perc HELYZETECSKE! A saját nevelésű 20 éves szélső, Litka lő jobbal 17-ről, kissé jobbról a túlsó alsó mellé. Előtte szépen küldte el tűzszerszámért Starkot, de elvétette a túlsó sarkot.

31. perc Weiser a legaktívabb berlini, nagy harcban mentik beadását a kapu előtt Buballáék.

30. perc
Szép hazai támadás, Mijaicsi passzával Litka elhúzza a labdát a kapus mellett is, de elfogy alóla váratlanul a pálya.

A St. Pauli a Borussia Dortmundtól igazolt, korábban a Ferencváros kiszemeltjei között jegyzett Marvin Ducksch érkezését jelentette be, de a vezetőedző nem tudott megjelenni a sajtótájékoztatón. Néhány kolléga úgy gondolta, mégsem lehet nélküle játékosbemutatót tartani, ezért egy lelkes önkéntes Ewald Lienen-álarcban jelent meg a média képviselői előtt.

Nem egy nagy meccs. Eddig. Akkor sztorizgassunk!

A St. Pauli és a Hertha másodszor csap össze a kupában, 2006-ban a nyolcaddöntőben nagy csatában a hamburgiak jutottak tovább, tizenegyesekkel.

26. perc Avevor leveszi eddig a pályáról Ibisevic, a hazaiak meg jó egy percig támadtak, a veszély legkisebb jele nélkül.

23. perc
Weiser távolija jócskán a léc fölött.

Hornschuhnak igen szép neve van, felkészül még Bórembukk és Karassiay. INNEN!

22. perc Hornschuh előterör, de nagyot rúg bele Brooks, a szabadrúgásra szépen lép ki Csoi elé Jarstein.

Forrás: Twitter

20. perc
Türelemjátékot mutat be a Hertha, a hamburgiak a Hertha kedvenc kontrajátékát szeretnék játszani.

16. perc
Weiser jobbos beadását lehalássza az ötösön Ibisevic fejéről a hazai kapus, majd tökéletes tigrisbukfencet mutat be.

Egyébként jó 1000 szurkoló elkísérte a berlinieket is.

13. perc EZ IGEN!
Kalou remek csel után ad be balról, Stocker sarokkal kapura teszi a labdát három méterről, de véd a jól helyezkedő Himmelmann.

12. perc
Weiser az ötös jobb sarka elől jobbal kapura lő, de blokkol Avevor, egyébként is les.

10. perc
Weiser jobbról, Plattenhardt balról ad be rendkívül pontatlanul.

8. perc
A Hertha is az ívelgetésekre épít, de nem jobban.

5. perc
Folytatjuk, hazai támadásokkal, pontatlan ívelésekkel.

Mintha éppen most nyerték volna a meg a KEK-et (Kikötővárosok Erkölcsi Kupája).

A vendégkapu mögött máris füst- és fénybomaborgiába borul a lelátó.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak fekete mezben és fekete nadrágban, a vendégek tiszta fehérben.

Ma fog először a fehér színű idegenbeli mezében szerepelni ebben a szezonban a berlini csapat.

Videó: libabőr! Ezt teszi Dárdai Herthája a szurkolókkal

EGY KIS ÖRÖKMÉRLEG! 21 találkozó, 5 hamburgi és 8 berlini sikerrel, 28, ill. 36 rúgott góllal.

Eltiltott nincs.

A magyar tréner elmondta, hogy Fabian Lustenberger már futóedzést végzett vasárnap, de csak az október 30-i, Hoffenheim elleni bajnokin lesz bevethető. A többiek keményen dolgoztak, már a keddi találkozót szem előtt tartva.

A hazaiaktól Gonther, Brodersen, Ziereis, Kalla és Buhadduz sérült, a berliniektől Körber, Darida, Duda és Lustenberger maródi, Mittelstädt, Baumjohann, Hegeler és Kohls nincs nevezve a sorozatra.

„Nagyon jól szerepeltünk a kupában az előző idényben, az egész város mellettünk állt, márpedig a srácok ismételni szeretnének” – fogalmazott a Hertha vezetőedzője, aki az elmúlt szezonban elődöntőig jutott a csapatával.

A magyar edző számíthat a bajnokságban eltiltott Valentin Stockerre, a kreatív támadó középpályás biztosan pályára lép. Sebastian Langkamp, John Brooks és Julian Schieber azonban izomhúzódással bajlódik, noha utóbbi már részt vett edzésen, játéka erősen kérdéses. A negyvenesztendős szakember azt is elárulta, nem bíztak semmit a véletlenre, a tizenegyeseket is gyakorolták.

Ez sikerült is, azóta a St. Pauli a német első osztály és a harmadosztály között ingázik – legutóbb 2010-ben szerepelt a Bundesligában, de még abban az évadban kiesett (ezután akkor hallatott magáról a hamburgi együttes, amikor Németországban elsőként állt ki a menekültek befogadása mellett). Ami borítékolható: huszonötezer fanatikus néző előtt a Német Kupa-mérkőzésen mindent be kell vetnie a Herthának, ha győzni szeretne.

Már a nyolcvanas évek végétől gyakran punkok és anarchisták látogatták a Millerntor Stadiont, ezzel a szubkultúra zászlóshajójává vált a St. Pauli. A „liga kalózai” becenévre hallgató csapat remekül erősítette saját kultuszát, ami leginkább a futball elüzletiesedése elleni lázadásban mutatkozott meg. Többször kellett megmenteni a klubot a megszűnéstől, 2003-ban például mentőakciót hirdetett az akkori elnök, hogy a csapat tartozásait rendezze.

Nézzük, miről is ismerszik meg leginkább a Bundesliga másodosztályában szereplő együttes!

Hamburgba látogat a Bundesliga harmadik helyezettje, de most nem a nagy rivális HSV ellen kell megmérkőzniük a berlinieknek, hanem a város piros lámpás negyedében található Millerntor Stadionba hivatalosak. Ellenfelük a St. Pauli, amely mind a mai napig képes volt valamit megőrizni identitásából.

A nagyszerű bajnoki teljesítmény ellenére sem számíthat könnyű mérkőzésre a Német Kupában a Dárdai Pál edzette csapat a St. Pauli ellen.

A billentyűknél: B. J.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT A ST. PAULI–HERTHA BSC LABDARÚGÓ NÉMET KUPA-MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉBEN!