Osztálykülönbség nem volt, de az RB Leipzig így is finalista a Német Kupában

2019.04.23. 20:28
A Hamburg három gólt kapott a Leipzigtől a Német Kupa elődöntőjében (Fotó: AFP)
Az RB Leipzig története első Német Kupa-döntőjére készülhet, miután 3–1-re legyőzte Hamburgban a jelenleg másodosztályú HSV-t. A vendégeknél Willi Orbán és Gulácsi Péter egyaránt végigjátszotta a találkozót.

NÉMET KUPA
ELŐDÖNTŐ
Hamburger SV (II.)–RB Leipzig 1
–3 (Jatta 23., ill. Y. Poulsen 12., Janjicic 54. – öngól, Forsberg 72.)

A Hamburg 2009. április 24-e után játszhatott újfent Német Kupa-elődöntőt – 27 nappal azelőtt, hogy mostani ellenfelét, az RB Leipziget egyáltalán megalapították. Az akkori találkozót a későbbi kupagyőztes Werder Bremennel szemben 1–0-ra elveszítette a HSV. A története első Bundesliga 2-es idényének végéhez közeledve sem a hamburgi együttes számított a mostani párharc favoritjának.

A Lipcse – kezdőjében két magyar válogatott labdarúgóval, Gulácsi Péterrel és Willi Orbánnal – magabiztosan kezdett, és a 12. percben sarokrúgás után Yussuf Poulsen fejesével meg is szerezte a vezetést (0–1).

Pillanatokkal később a második lipcsei találat is megszülethetett volna, egy akción belül előbb Poulsen, majd Marcel Sabitzer találta el a „kapualut”.

A játékrész derekán megragadva a szerencséjét egyenlített a Hamburg! Bakery Jatta használta ki Kevin Kampl bizonytalanságát, majd a frissen elcsent labdát a kissé kinn helyezkedő Gulácsi felett a vendégkapu bal felső sarkába emelte (1–1).

A HSV ezt követően feljavult, és több veszélyes kontrát is vezetett, a 42. percben pedig Khaled Narey csak centikre járt attól, hogy másodszor is Gulácsi kapujába juttassa a labdát.

A fordulást követően gyorsan visszavette a vezetést a Leipzig. A hazai gólnál nagyot hibázó Kampl szenzációs labdát adott Poulsennek, aki a jobb szélről, kapásból próbálta meg kapura irányítani, a menteni igyekvő Vasilije Janjicicról pedig oda is vágódott a lövés – öngól (1–2).

A második gól megfogta a Hamburgot, amely a folytatásban csak kereste az első félidőben látott játékát. A lipcsei együttes sem vállalt felesleges kockázatot, ha labdához jutott, alaposan megjáratta; ha elvesztette, egy-egy faulttal igyekezett elébe menni a hazai akcióknak.

A hajrá kezdetén Emil Forsberg lőtt döngő kapufát, majd két perccel később a hálóba is betalált, megpecsételve a HSV sorsát: 13.

A Hamburg innentől koncentrálhat a feljutásra, míg az RB Leipzig számára következik fennállása első Német Kupa-döntője. A kérdés az, a Werder Bremen vagy a Bayern München ellen.