Hertha: Többet érdemeltünk volna – Dárdai Pál

2018.03.04. 09:23
Dárdai Pálék szomorúan utaztak vissza Berlinbe (Fotó: AFP)
Mint arról korábban beszámoltunk, a Dárdai Pál vezette Hertha BSC szombaton 1–0-s vereséget szenvedett a Schalke otthonában a Bundesliga 25. fordulójában. A magyar tréner szomorú, szerinte többet érdemeltek volna, de gól nélkül nem megy.

„Nehéz... Egy kicsit szomorú vagyok, mert ha a taktikáról, a labdabirtoklásról, az első vagy a második félidőről beszélünk, voltak helyzeteink, csakúgy mint a Schalkénak.

Az első játékrészben jól játszottunk, a második félidőben domináltunk, de 1–0-ra kikaptunk, úgy gondolom, hogy többet érdemeltünk volna. Ez egy jó idegenbeli mérkőzés volt, a gólnál figyelmetlenek voltunk.

A srácok ezután nem szeppentek meg, támadó szellemben futballoztak tovább, de ezekből tanulnunk kell. Gólt kell szerezni, enélkül nem megy, ezért nyert a Schalke. Gratulálok nekik, nekünk pedig most szomorúan kell hazautaznunk” – fogalmazott a 41 éves szakember a találkozó utáni sajtótájékoztatón.

NÉMET BUNDESLIGA
25. FORDULÓ
Schalke 04–Hertha BSC 1–0 (Pjaca 37.)

Eintracht Frankfurt–Hannover 96 1–0 (Da Costa 40.)
Augsburg–Hoffenheim 0–2 (Kramaric 30., Gnabry 51.)
Hamburger SV–Mainz 05 0–0
Wolfsburg–Bayer Leverkusen 1–2 (Mehmedi 79., ill. Alario 31. – tizenegyesből, Brandt 78.)
RB Leipzig–Borussia Dortmund 1–1 (Augustin 29., ill. Reus 38.)
Vasárnap:
15.30: 1. FC Köln–VfB Stuttgart (Tv: Eurosport2)
18.00: Freiburg–Bayern München (Tv: Eurosport2)
Pénteken játszották:
Borussia Mönchengladbach–Werder Bremen 2–2 (Zakaria 5., Moisander 33. – öngól, ill. Delaney 59., Jóhannsson 78.)

1. Bayern München 24 19 3 2 55–18 +37 60
2. Schalke 25 12 7 6 39–30 +9 43
3. Borussia Dortmund 25 11 9 5 50–31 +19 42
4. Eintracht Frankfurt 25 12 6 7 33–27 +6 42
5. Bayer Leverkusen 25 11 8 6 45–33 +12 41
6. RB Leipzig 25 11 6 8 38–34 +4 39
7. Hoffenheim 25 9 8 8 40–38 +2 35
8. Mönchengladbach 25 10 5 10 33–37 –4 35