„Egyszerűen csak győz” – ez Dárdai Herthája

2015.11.23. 13:30
Dárdai Pált újabb győzelemmel örvendeztette meg csapata (Fotó: AFP)
Ha valaki játszik a Football Manager számítógépes játékkal, biztosan fel tudja idézni az érzést, amely hasonló mérkőzések után tör elő – az ellenfél el sem találja a kaput, mégis megnyeri a mérkőzést... Huub Stevens, a Hoffenheim vezetőedzője ezt élhette át a Hertha BSC ellen – az Eugen Polanski öngóljával nyerő berliniek a 90 perc során egyszer sem találták el a kapu felületét. Igaz, a Hoffenheim játékosai sem.

A Herthánál mindenesetre elkönyvelték az újabb három pontot, no meg azt, hogy Dárdai Pál csapata továbbra is BL-selejtezőt érő pozícióban van. A magyar edző maga is úgy vélekedett, hogy az 1–0 jobb eredmény a trénernek, mint a drukkereknek – de úgy gondolja, nem érdemtelen a siker.

„A Hertha nagyon csúnyán győz, vagy egyszerűen csak győz” – értékelte a berlinieket a bundesligafanatic.com a forduló után. A portál „kétségtelenül szerencsésnek” nevezi a Hertha győzelmét, hozzátéve, Dárdai minden elismerést megérdemel munkájáért.

„A Hertha negyedik helye megérdemelt. Csak négy csapat szerzett több gólt, és csak kettő kapott kevesebbet nála (...) A Hertha nem megállíthatatlan csatahajó: az elit csapatok – Dortmund, Wolfsburg, Mönchengladbach és Schalke – ellen alulmaradt, ám a többi gárdával rendre elbánt” – írják elemzésükben.

A Hertha a téli szünetig még négy bajnoki mérkőzést játszik: utazik a Bayernhez, fogadja a Leverkusent, megy az újonc Darmstadthoz, majd fogadja a Mainzot. A tavaszi idényt az Augsburg elleni, hazai mérkőzéssel kezdik a berliniek.

NÉMETORSZÁG, BUNDESLIGA – EMLÉKEZTETŐ
13. FORDULÓ

Hamburg–Dortmund 3–1 (Lasogga 19. – 11-esből, Holtby 41., Hummels 55. – öngól, ill. Aubameyang 86.)
Schalke–Bayern München 1–3 (M. Meyer 17., ill. Alaba 9., Javi Martínez 69., Th. Müller 92.)
Mönchengladbach–Hannover 2–1 (I. Traoré 34., Raffael 84., ill. A. Sobiech 65.)
Wolfsburg–Werder Bremen 6–0 (Galvez 11. – öngól, M. Kruse 44., 87., Vieirinha 56., Guilavogui 67., Dost 78.)
Stuttgart–Augsburg 0–4 (Esswein 11., 17., Callsen-Bracker 36., Ku Dzsa Csol 54.)
Eintracht Frankfurt–Bayer Leverkusen 1–3 (Medojevics 45., ill. J. Hernández 23., 39., Calhanoglu 72.)
Köln–Mainz 0–0
Hertha–Hoffenheim 1–0 (Polanski 30. – öngól)
Ingolstadt–Darmstadt 3–1 (Bauer 58., Hartmann 61., 88. – az elsőt 11-esből, ill. Sulu 9.)

1. Bayern München 13 12 1 40–5 +35 37
2. Borussia Dortmund 13 9 2 2 36–18 +18 29
3. Wolfsburg 13 7 3 3 23–15 +8 24
4. Hertha 13 7 2 4 18–15 +3 23
5. Mönchengladbach 13 7 1 5 25–19 +6 22
6. Bayer Leverkusen 13 6 2 5 17–17 0 20
7. Schalke 13 6 2 5 17–19 –2 20
8. 1. FC Köln 13 5 4 4 15–18 –3 19