Hertha: 90 százalékos – Dárdai alapembere hamarosan visszatérhet

2018.10.10. 14:41
A Bundesligában szereplő Hertha BSC-t irányító Dárdai Pál alapembere, Vladimír Darida hamarosan újra játszhat.

A cseh középpályás a válogatott mérkőzések miatt beiktatott bajnoki szünet alatt újra pályára léphet a Hertha felnőttcsapatában, a negyedosztályú Babelsberg elleni csütörtöki felkészülési találkozón jöhet el a pillanat. A makacs térdsérülése miatt három hónapra kidőlő Darida a Hertha második számú együttesében a múlt héten már szóhoz jutott, hatvan percet játszhatott.

Már kilencven százalékos állapotban vagyok – idézi a múlt hét óta újra a csapattal edző Daridát a dpa hírügynökség. – Jól érzem magam, nincsenek panaszaim.”

A válogatott meghívót viszont visszautasította, hogy Berlinben eddzen a szünet alatt.

„Úgy érzem, hogy a jelenleg állapotom nem megfelelő a válogatott csapat számára – indokolt Darida, aki reméli, az október 21-i, Freiburg elleni mérkőzésen már pályára léphet a berlinieknél. – Mindent meg fogok tenni azért, hogy erre a meccsre már készen álljak.”

Dárdai Pál
is szót ejtett csapata egyik legfontosabb játékosáról.

„Vladimír napról napra jobb állapotban van” – mondta Dárdai, aki úgy tervezi, hogy 60-70 perc játéklehetőséget ad a 28 éves középpályásnak a csütörtöki felkészülési meccsen, és ennek függvényében döntenek a következő szerepeltetés hosszáról.

A Babelsberg amúgy épp a Hertha második számú csapatával szerepel egy osztályban, a két csapat szeptember 16-án játszott egymással Potsdamban, és bár a házigazda hamar vezetéshez jutott, a berliniek 4–1-re nyertek, az utolsó gólt a 91. percben ifjabb Dárdai Pál, vagy ahogyan a barátok és a német média hívja, Palkó szerezte.