Hajnal zsenialitása döntött Stuttgartban

2012.03.25. 17:41
Hajnal nagyszerű passza után Cacau (szemben) szerezte meg a győztes gólt (Fotó: Imago)
A német labdarúgó-élvonal (Bundesliga) 27. fordulójában Hajnal Tamás együttese, a Stuttgart hazai pályán 1–0-ra legyőzte a Nürnberget. A magyar légiós kezdőként 87 percet kapott a találkozón, amelyen ő adta a gólpasszt. A későbbi vasárnapi meccsen a Dortmund kiütéses, 6–1-es verést mért a Kölnre.

A két csapat ellentétes formában várta a találkozót, hiszen amíg a Stuttgart a Hannover elleni vereség óta lejátszott négy bajnokin 10 pontot szerzett, a vendégek a legutóbbi két mérkőzésüket pont nélkül zárták (–Mainz 1–2, i; –Wolfsburg 1–3, o).

Ennek ellenére a vendégek kezdtek támadóbban, és bár Pinola próbálkozása a kapu fölé szállt, Hlousek lehetőségénél már csak a kapufa mentett.

A mérkőzés elején teljesen bealvó hazaiak Feulner lövését is megúszták kapott gól nélkül, hiába nyomtak a nürnbergiek, gól nélküli állás mellett vonultak pihenőre a csapatok.

A második félidő elején Chandler fejesénél a kapufa hárított, majd a 78. percben megszületett a találkozó egyetlen találata. Az addig nem kiemelkedően játszó Hajnal egészen parádés passzal hozta ziccerbe Cacaut (mindenki azt várta, hogy a jobb szélre fog játszani, ehelyett a szemben álló védő lába között passzolt a támadóhoz), aki 12 méterről a jobb alsó sarokba lőtt (1–0).

A 22-szeres német válogatott játékos november 4. óta először talált be, a túloldalon pedig a 90 perc során 12 szögletet elvégző vendégek sehogy sem tudták bevenni Ulreich kapuját, így a Stuttgart otthon tartotta a három pontot.

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA (HAJNAL GÓLPASSZA 0:45-TŐL)

KÖLN–DORTMUND

Kagava duplázott a Köln ellen

Nem dőlhettek hátra a dortmundiak, mivel az első számú üldözőnek számító Bayern München kilábalt a hullámvölgyből és szombaton is begyűjtötte a három pontot a Hannover ellen.

Kölnben az első gólt a hazaiak szerezték, bár ehhez nagyban kellett Roman Weidenfeller hibája is. A Borussia kapusa rosszul jött ki egy beadásra, Milivoje Novakovic pedig átfejelte felette a labdát. Ekkor még nem sok jel utalt arra, hogy a vendégek kiütéssel nyerik végül a meccset. Az első félóra végén Lukasz Piszczek egyenlített, szintén fejjel.

A második játékrész elején Sindzsi Kagava szerezte meg a vezetést a Dortmundnak egy kapáslövéssel, majd az 52. percben a japán sarokpassza volt a kulcs a harmadik vendég gólt eredményező támadásban, amelynek végén Robert Lewandowski talált be.

A hajrához érve pár perc alatt két újabb gólt szerzett a Dortmundd, előbb egy tanítanivaló akció végén Gündogan lőtt gólt, majd Kagava duplázott. A 6–1-es végeredményt a csereként beállt Ivan Perisic alakította ki, a vendég sárga-feketék bajnokin legutóbb tavaly szeptemberben szenvedtek vereséget.

KÖLN–DORTMUND 1–6

dortmund 6-1 by Futbol2101

1. Borussia Dortmund 27 19 5 3 59–17 +42 62
2. Bayern München 27 18 3 6 65–18 +47 57
3. Schalke 27 17 2 8 60–34 +26 53
4. Mönchengladbach 27 15 6 6 40–18 +22 51
5. Bayer Leverkusen 27 11 7 9 39–36 +3 40
6. Werder Bremen 27 11 7 9 41–40 +1 40