Felkészülés: Guardiola 15-1-gyel debütált a Bayernben

2013.06.29. 22:26
Álommeccs a szurkolóknak: a Bayern laza 15–1-es sikerrel nyitott (Fotó: Imago)
Lejátszotta Pep Guardiola irányításával első felkészülési mérkőzését a Bajnokok Ligája-győztes, német bajnok, Német Kupa-győztes Bayern München, amely 15–1-re legyőzte a Wildenau Fan Club szurkolói csapatát. A barátságos találkozó bevételét jótékonysági célokra fordítják.

A 2012–13-as szezont teljes tarolással záró Bayernre 11 ezer néző volt kíváncsi az SV Weiden pályáján, a müncheniek ezt laza játszadozással és gólzáporral hálálták meg. Guardiola 4–2–3–1-es rendszerben játszatta a Bayernt, a center szerepét a második félidőben Franck Ribéry kapta meg. Patrick Weihrauch négy, Julian Green három, Ribéry és Mitchell Weiser 2-2, Oliver Markoutz, Thomas Müller, Vladimir Rankovic és Toni Kroos egy-egy góllal járult hozzá a kiütéshez, viszont könnyen lehet, hogy a szépítő gólt szerző Jürgen Förster örült a legjobban találatának.

Folytassuk Németországban a felkészülési körképet: Huszti Szabolcs kezdőként egy félidőt játszott a Langenhagen ellen 2–1-es győzelmet arató Hannoverben. A Freiburg is sovány győzelmet aratott egy kiscsapat ellen, 2–0-ra verte meg a Zweibrückent.

Az orosz Dinamo Moszkva 2–1-re legyőzte a román Astrát, Dzsudzsák Balázs csereként hét percet kapott a találkozón. A Dinamo két napon belül kétszer játszott, így a pénteken nagyobb szerepet kapók (így a magyar szélső) most kevesebb játékidőhöz jutottak.