Felkészülés: a Bayerné a Telekom-kupa; Szalaiék harmadikok

2017.07.15. 18:45
A Bayern München gálázva nyerte meg a 2017-es Telekom-kupát (Fotó: AFP)
A Bayern München nyerte meg a labdarúgó Telekom-kupát, a döntőben 2–0-ra győzte le a Werder Brement. A Szalai Ádámmal felálló Hoffenheim a harmadik helyen zárt.

Werder Bremen–Bayern München – DÖNTŐ

A döntő pikantériája volt, hogy Carlo Ancelotti vezetőedző kezdőként küldte pályára a Real Madridtól szerződtetett James Rodríguezt.

A 13. percig kellett várni az első találatra, ekkor Thomas Müller vette át a labdát 17 méternyire a brémai kaputól, majd fordulás után ballal a kapu jobb alsó sarkába csavart (1–0).

A 34. percben kettőre növelték előnyüket a bajorok, Müller a labdát sarokkal zseniálisan tette vissza középre, a remek ütemben érkező Juan Bernat pedig laposan a bal alsóba gurított (2–0).

Két perccel később tizenegyeshez jutott a Bayern, ám Müller elszórakozta.

A végeredményt 2–0 lett, ezzel Carlo Ancelotti együttese megnyerte a 2017-es Telekom-kupát.

Mönchengladbach–Hoffenheim – A HARMADIK HELYÉRT

Szalai Ádám az első, Bayern elleni találkozót végigjátszotta, így a Mönchengladbach elleni bronzmeccsen már nem jutott szóhoz.

Kevés helyzet, óriási csaták és küzdelmes játék jellemezte a 45 percet. Gól nem is született, így a harmadik hely sorsáról tizenegyespárbaj döntött – ezt a Hoffenheim nyerte meg 6–5-re.

ELŐDÖNTŐK

A Bayern München már az első percektől mezőnyfölényt alakított ki, s kapujához szegezte a Szalai Ádámot is soraiban tudó Hoffenheimet.

Az összecsapás egyetlen gólját Robert Lewandowski szerezte a hetedik percben: a lengyel támadó egy beadás végén hét méterről csodálatos, félollózós mozdulattal kilőtte a kapu jobb alsó sarkát (1–0).

A 35. percben Thomas Müller előtt adódott hatalmas lehetőség, ám lövésénél óriásit védett Gregor Kobel kapus. A rövidített összecsapást a Bayern végig uralva 1–0-ra megnyerte, ezzel bejutott a Telekom-kupa döntőjébe.

Szalai Ádám végig a pályán volt, helyzetbe nem került, a 10. percben azonban sárga lapot kapott.

A torna másik mérkőzésén a Werder Bremen tizenegyesekkel győzte le a Borussia Mönchengladbachot.