Eurofoci: Stieber győztes gólt lőtt, majd kiállították – videó

2016.03.04. 22:51
Stieber Zoltán győztes gólt szerzett (Fotó: wettmaxx.com/archív)
A másodosztályú Nürnberg magyar labdarúgója, Stieber Zoltán a 69. percben csereként állt be a Kaiserslautern elleni bajnokin, majd a hajrában győztes gólt lőtt (2–1). A gólörömért kapott sárga lap után azonban a kiállítás sorsára jutott, lévén percekkel korábban már begyűjtött egy sárga lapot.

Stieber a téli átigazolási szezonban váltott – klubot és osztályt is –, és hagyta el a hamburgiakat a több játéklehetőség reményében. A Nürnberg első két tavaszi meccsén kezdőként kapott lehetőséget, de mindkétszer lecserélték még a hajrá előtt. Utána három fordulón át csak a kispadon jutott számára hely. Miként a mai találkozón is, ám a végjátékra bevetették. Tavasszal veretlen csapata pedig a hajrában kicsikarta a győzelmet: Stieber egy bal oldalról érkező labdát lőtt remek mozdulattal az ellenfél kapujába. A magyar légiós gólörömében levette a mezét, amiért megkapta második sárgáját. Így hiába tett egy lépést a kezdőcsapat felé, az eltiltással kizárta magát.

Guzmics Richárd (Wisla Kraków) és Futács Márkó (Mersin Idmanyurdu) egyaránt sérülés miatt hiányzott, előbbi csapata döntetlent játszott, utóbbié nyert.