Eurofoci: Megyeriék kétgólos előnyt herdáltak el, de nyertek

2016.08.27. 14:58
Megyeri Balázs csapata, a Greuther Fürth hazai pályán 3–2-re legyőzte az Erzgebirge Auét a Bundesliga 2. e hétvégi, 3. fordulójában.

A magyar kapus végigvédte a meccset, amelyen a házigazda Robert Zulj kihagyott büntetője ellenére a 47. percben 2–0-ra vezetett, de a 78. percben Marcel Franke öngólja után már 2–2 volt az állás.

Christian Tiffert a 89. percben megkapta a második sárga lapját is, így a vendégek emberhátrányban fejezték be a mérkőzést, amelyen a 94. percben jött a hazai csattanó, Franke ezúttal a jó kapuba talált be (3–2).

A másik szombati találkozón Simon Krisztián csapata, az 1860 München gól nélküli döntetlent játszott a Karlsruhe otthonában. A keresztszalag-szakadása után lábadozó szélsőt nem nevezték.

BUNDESLIGA 2.
3. FORDULÓ

Greuther Fürth–Erzgebirge Aue 3–2
Karlsruhe–1860 München 0–0
Az élmezőny állása: 1. Hannover 7 pont, 2. Eintracht Braunschweig 6 (4–1, 2 meccs), 3. Stuttgart 6 (4–3), 4. Greuther Fürth 6 (5–5)... ...9. 1860 München 4 (1–1), 10. Erzgebirge Aue 3 (4–4), 11. Karlsruhe 3 (1–1)