nemzetisport.hu 2018.07.13 22:20 Frissítve: 2018.07.13 22:40

Dortmund: Angliába igazolt a világbajnok; győzelem a rajton

A Borussia Dortmund lejátszotta a nyári első felkészülési mérkőzését: az újonnan szerződtetett tréner, Lucien Favre csapata 1–0-ra győzött az Austria Wien vendégeként.

Már az új mezzel a kézben (Fotó: Huddersfield Town)

A 17 000 néző előtt lejátszott bécsi meccs egyetlen gólját a svéd tinédzser, Alexander Isak szerezte.

A BVB egyúttal bejelentette, hogy Erik Durm távozik az együttestől: a 2014-ben világbajnoki címet szerző 26 éves hátvéd – aki sérülések miatt az elmúlt szezonban egyetlen élvonalbeli bajnokin sem lépett pályára – egy évre aláírt a Huddersfield Townhoz.

Az angol élvonalbeli klub opciós jogot is szerzett a szerződés meghosszabbítására.

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSEK
Austria Wien (osztrák)–Dortmund (német) 0–1
Hoffenheim (német)–Unterhaching (német) 3–0 (Szalai Ádám az első félidőt töltötte a pályán a Hoffenheimben)
Red Bull Salzburg (osztrák)–Utrecht (holland) 1–0 (Szoboszlai Dominik kezdőként 62 percet játszott a Salzburgban, lőtt egy kapufát)

Német labdarúgás SOMOGYI ZSOLT

A Hertha edzője mesélt a hat pont titkáról, és szóba került egy különleges gólkirályi cím is.