Bundesliga: Dárdai szárnyaló Herthája az otthon botló Bayern nyomában

2016.10.01. 17:26
„Ringatós” gólöröm a Herthától – a berliniek folytatták remek menetelésüket (Fotó: Hertha BSC)
A listavezető Bayern München meglepetésre pontokat vesztett az 1. FC Köln ellen (1–1) a német labdarúgó Bundesliga 6. fordulójában. Dárdai Pál csapata, a Hertha BSC a Hamburg legyőzésével folytatta remek szereplését, és csak három ponttal van a Bayern mögött. Szalai Ádám csereként állt be a veretlenségi sorozatát idegenbeli sikerrel folytató Hoffenheimbe, Kleinheisler László 80 percet kapott az őt a Darmstadtnak kölcsönadó Werder Bremen ellen. Huszti Szabolcs 75 percet játszott, csapata, az Eintracht Frankfurt alulmaradt Freiburgban. A forduló érdekessége, hogy a bajnokság mind a négy veretlen csapata (Bayern, Köln, RB Leipzig, Hoffenheim) folytatni tudta szériáját a 6. körben.

HERTHA BSC–HAMBURGER SV

Ahogyan azt várta Dárdai Pál, az edzőváltás felpörgette a Hamburgot, ugyanis az újdonsült főnök, Markus Gisdol legénysége három helyzettel nyitott a Hertha otthonában – fel is harsant néhány füttyszó, és ez jót tett a kék-fehéreknek.

Mitchell Weiser lécig, Valentin Stocker ziccerig jutott, de Vedad Ibisevic meglőtte a maga szokásos kis gólját, az elé pattanó labdáért megharcolt, és gyorsan a kapuba vágta azt: 1–0, ezzel ő lett minden idők leggólerősebb bosnyákja a Bundesligában, már 96 találatnál tart (éppen a Hamburgot sokáig boldogító Sergej Barbarezt megelőzve).

Innentől kezdve kedvére kontrázhatott a Hertha, bár sok veszély nem volt a hamburgi támadásokban, igaz, Pierre-Michel Lasogga szabadrúgását nagy bravúrral (és a léc segítségével) kellett hárítania Rune Jarsteinnek.

Stocker megduplázhatta volna az előnyt nem sokkal a szünet után, ha kissé rámenősebb, de aztán javított, mert kiharcolt egy büntetőt, amelyet Vedad Ibisevic higgadtan értékesített: a berlini célfutball mintaképe hat bajnokin öt gólnál és két gólpassznál jár. 2–0!

Innen már nem kelt fel a HSV, a végén néhány helyzetet elszórakozó Hertha vígan robog tovább Európa felé a müncheni kisiklás után. A berlini együttes új csapatrekordot állított fel az újabb sikerrel, hat forduló után 13 ponttal áll, márpedig ilyen jól még egyszer sem rajtolt a Hertha a Bundesligában.

BAYERN MÜNCHEN–1. FC KÖLN

A bajnokságot kimondottan jól kezdő Köln 40 percig tartotta a 0–0-t a rekordbajnok otthonában, ám ekkor a Juan Bernat bal oldali beadására berepülő Joshua Kimmich remek fejessel megszerezte a vezetést a Bayernnek. A müncheniek 74 százalékban birtokolták a labdát, és 12:2-re „túllőtték” az egyáltalán nem gyenge Kölnt…

A bajorok kihagyott helyzetekkel folytatták szünet után, Thomas Müller, majd Javi Martínez került közel a gólszerzéshez – hogy aztán a semmiből kiegyenlítsenek a vendégek. A Köln gólfelelőse, Anthony Modeste a 64. percben Marcel Risse beadását továbbította a kapuba pazar, akrobatikus mozdulattal. Ez volt Modeste 5. szezongólja és 39. Bundesliga-találata – a francia légiósok közül csak Franck Ribéry ért el többet (71) a német első osztályban!

Carlo Ancelotti eleget látott, harcba dobta Arturo Vidalt és David Alabát, de hiába, a Köln bravúros döntetlent harcolt ki az Allianz Arenában, és megőrizte veretlen mérlegét. A listavezető először veszített pontokat a 2016–2017-es bajnokságban.

A TÖBBI PÁLYÁN

Kleinheisler László a Darmstadt kezdőcsapatában szerepelt az őt kölcsönadó Werder Bremen ellen – a magyar válogatott középpályás az első félidőben egy sárga lapot „harcolt ki”, miután Florian Grillitsch felrúgta. Ekkor már vezetett a Darmstadt Antonio Colak tizenegyesből szerzett góljával, aztán az 51. percben Lamine Sané egy fejessel egyenlített, sőt, Serge Gnabry a 67. percben fordított, és a hazaiak futhattak az eredmény után. Sikerrel, mert Colak gyorsan egalizált, a vége 2–2 – Kleinheislert a 80. percben cserélte le edzője.

Szalai Ádám a kispadon kezdte az Ingolstadt–Hoffenheim összecsapást, amelyen a még veretlen vendégek már a 35. percre kétgólos előnyt harcoltak ki. A magyar center a 69. percben állt be az első gólt szerző Sandro Wagner helyére, a Hoffenheim magabiztosan nyert, a hazaiak csak egy késői tizenegyesből tudtak szépíteni.

A Freiburg Vincenzo Grifo lövésével már a 4. percben megszerezte a vezetést a Huszti Szabolccsal a kezdőben felálló Eintracht Frankfurt ellen, és meg is tartotta azt. Huszti 75 percnyi játéklehetőséget kapott.

NÉMET BUNDESLIGA
6. FORDULÓ

Bayern München–1. FC Köln 1–1 (Kimmich 40., ill. Modeste 63.)
Hertha BSC–Hamburg 2–0 (Ibisevic 29., 70. – a másodikat 11-esből)
Ingolstadt–Hoffenheim 1–2 (Hinterseer 94. – 11-esből, ill. S. Wagner 11., Demirbay 35.)
Darmstadt–Werder Bremen 2–2 (Colak 19., 73. – az elsőt 11-esből, ill. La. Sané 51., Gnabry 67.)
Freiburg–Eintracht Frankfurt 1–0 (Grifo 4.)