Bundesliga: történelmi első félidő, Szalaiék kiütéssel nyertek

2019.12.17. 20:22
Szalai Ádám is adott egy gólpasszt a triplázó Quaisonnak (Fotó: AFP)
A Szalai Ádámmal felálló Mainz 5–0-ra nyert a Werder Bremen otthonában a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 16. fordulójában. A magyar válogatott támadó kezdőként 67 percet játszott, az első félidőben gólpasszt adott.

A Bayern München elleni 6–1-es zakó után két helyen változtatott kezdőcsapatán Florian Kohfeldt, ám a Werder Bremennél valami ezúttal sem volt rendben. Már a 10. percben megszerezte a vezetést a Mainz, Robin Quaison lőtt a bal felsőbe Levin Öztunali tökéletes ütempasszából. Alig öt perccel később már kettő volt közte, a brémai védelem ügyetlenkedéséből Jirí Pavlenka öngólja lett.

A 19. percben Quaison volt eredményes ismét, majd a 38. percben egy szögletet követően Szalai Ádám csúsztatta meg a labdát a bal oldali kapufa vonalában, a hosszún üresen érkező Quaison senkitől sem zavartatva belsőzött a kapuba. A svéd támadónak ez volt az első triplája a Bundesligában, karrierje során a második – az elsőt 2011-ben szerezte a svéd harmadosztályú AFC Eskilstuna színeiben.

Szalaiék így meggyőző, 4–0-s előnnyel vonulhattak pihenőre, brémai szempontból viszont kész katasztrófa volt az első félidő: a Werder történelme során korábban még egyszer sem kapott 4 gólt az első játékrészben hazai bajnokin.

Szalai Ádám számára a 67. percig tartott a találkozó, a helyére beálló Jean-Philippe Mateta állította be a végeredményt a 82. percben. Két vereség után visszatalált a győztes útra a Mainz, míg a Werder Bremen egyre mélyebb gödörben van.

NÉMET BUNDESLIGA
16. FORDULÓ
Werder Bremen–Mainz 0–5 (Quaison 10., 19., 38., Pavlenka 15. – öngól, Mateta 82.)

20.30: Augsburg–Fortuna Düsseldorf
20.30: Borussia Dortmund–RB Leipzig (Tv: Sport2 – élőben az NSO-n!)
20.30: Union Berlin–Hoffenheim

1. RB Leipzig 15 10 3 2 42–16 +26 33
2. Mönchengladbach 15 10 1 4 31–18 +13 31
3. Borussia Dortmund 15 8 5 2 37–19 +18 29