Bundesliga: Szalaiék pontot szereztek a Dortmund ellen

2015.05.02. 17:32
Lukas Rupp (középen) pályázhat a „forduló embere” címre: a csereember két gólja fontos győzelmet ért a Paderbornnak <br />(Fotó: Action Images)
Szalai Ádám csapata, a Hoffenheim hazai pályán 1–1-es döntetlent játszott a Borussia Dortmunddal a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 31. fordulójának szombati játéknapján. A Wolfsburgnak nem sikerült közelebb jutnia a BL-főtáblás helyfoglaláshoz, mivel kétgólos vezetése ellenére nem tudta legyőzni a Hannovert (2–2). A kiesőzónában értékes pontokat szerzett a Paderborn, illetve drámai vereséget szenvedett a sereghajtó Stuttgart.

NAGYON ÉLES A HARC AZ EURÓPA-LIGÁÉRT

Szalai Ádám a Hoffenheim kezdőcsapatában kapott helyet a Dortmund elleni mérkőzésen, amely mindkét csapat számára az esetleges Európa-liga-indulás szempontjából volt fontos. Kevin Volland lövésével a hazaiak szerezték meg a vezetést a 33. percben, de Mats Hummels fejjel szinte azonnal egyenlített.

Szalai végig a pályán volt, igyekezett dolgoztatni a Borussia védelmét, ám nem sikerült a kapuba találnia – mint ahogyan másnak sem a gyors gólváltást követően.

Az El-harcban szintén könyékig érdekelt Schalke Klaas-Jan Huntelaar duplájával és Kevin-Prince Boateng 89. percben lőtt góljával véget vetett hat forduló óta tartó nyeretlenségének. Ugyancsak három pontot kasszírozott a Werder Bremen, és bár csak eggyel, de gyarapodott az Augsburg is – szóval nagy csata lesz még ebben a kvintettben, sőt a Mainzot se hagyjuk figyelmen kívül!

A további két, magyar érdekeltségű együttes vasárnap játszik: a Stieber Zoltánt foglalkoztató Hamburg éppen Mainzba látogat, míg a Dárdai Pál edzette Hertha a Mönchengladbachot látja vendégül.

LÉPÉST TÉVESZTETT A WOLFSBURG A BL-VERSENYFUTÁSBAN

A Wolfsburg az első félidőben két nagy lépést tett afelé, hogy az automatikus BL-főtáblát jelentő második-harmadik hely egyikén végezzen, csakhogy a szünet után ezt a két lépést megtette visszafelé is – egyenlített az életéért küzdő, hetek óta nyeretlen Hannover, amely haza is vitt egy pontot!

Kíváncsian várjuk a két további BL-harcos reakcióját: este derül ki, mit lép a Leverkusen – amelynek a már bajnok Bayern München lesz a vendége –, vasárnap pedig jön a Mönchengladbach válasza, ahogyan jeleztük, Berlinből.

KIESŐZÓNA: FONTOS GYŐZELMET ARATOTT A PADERBORN

A fordulót a 13. helyen kezdő Hertha csak vasárnap lép pályára, de a veszélyzóna csapatainak többsége szombaton játszott. A Freiburg és a Paderborn amolyan „hatpontos" mérkőzést vívott egymással, és a tétnek megfelelő volt a játék ritmusa, forgatókönyve is: Nils Petersen lövésével a hazaiak vezettek, aztán a második félidő derekán beállt a vendégekhez Lukas Rupp, és negyed óra alatt megfordította az állást – a már temetett Paderborn nagyot lépett előre!

A hetek óta nyeretlen Hannover bravúros wolfsburgi talpra állásáról már szót ejtettünk, és közel állt egy hasonló félmondathoz a Stuttgart is, csakhogy…

A VfB kapta a szombat délutáni Bundesliga-program első gólját, ám a későbbiekben Martin Harnik és Filip Kosztics lövésével fordult az állás, felcsillant a nagyon áhított három pont megszerzésének lehetősége, aztán az utolsó tizenkét percben összeomlott minden Gelsenkirchenben…

NÉMETORSZÁG, BUNDESLIGA
31. FORDULÓ
Szombati mérkőzések
Schalke 04–VfB Stuttgart 3–2 (Huntelaar 9., 78., K-P. Boateng 89., ill. Harnik 22., Kosztics 51.)
VfL Wolfsburg–Hannover 96 2–2 (Dost 24., Perisic 45., ill. Briand 47., S. Sané 58.)
Augsburg–1. FC Köln 0–0
Hoffenheim–Borussia Dortmund 1–1 (Volland 33., ill. Hummels 35.)
Werder Bremen–Eintracht Frankfurt 1–0 (Selke 66.)
Freiburg–Paderborn 1–2 (N. Petersen 40., ill. Rupp 70., 80.)
18.30: Bayer Leverkusen–Bayern München (Tv: Eurosport2)

1. Bayern München 30 24 4 2 77–13 +64 76
2. Wolfsburg 31 18 8 5 65–34 +31 62
3. Mönchengladbach 30 16 9 5 45–22 +23 57