Bundesliga: Szalaiék nyitják a szezont a Bayernnel – sorsoltak

2018.06.29. 12:11
A Bundesliga győztesének járó „salátástál” (Fotó: AFP)
Nem sok idejük maradt a világbajnoki kiesés emésztgetésére a német labdarúgás rajongóinak: pénteken a figyelem már a Bundesligára irányult, délben ugyanis nyilvánosságra hozták a 2018–2019-es német bajnokság menetrendjét.

A bajnoki címvédő Bayern München nyitja a szezont a harmadik helyen végző, Szalai Ádámot foglalkoztató Hoffenheim ellen hazai pályán augusztus 24-én, pénteken (összehasonlításképp: azon a hétvégén itthon az NB I-ben már a 6. fordulót rendezik…).

Másnap a negyedik helyezettként szintén BL-induló Dortmund Gulácsi Péter csapatát, az előző szezont a hatodik helyen befejező RB Leipziget, míg Dárdai Pál csapata, a Hertha az egyik feljutót, a Nürnberget fogadja.

Az utolsó idei fordulót december 22-én rendezik, a tavaszi szezon 2019. január 19-én kezdődik, az utolsó forduló május 18-án lesz.

Mint ismert, a 2018–19-es idénytől – 12 évnyi szünet után – ismét a Sport TV közvetíti a Bundesliga mérkőzéseit Magyarországon.

BUNDESLIGA 2018–2019
AZ 1. FORDULÓ PÁROSÍTÁSA (augusztus 24–26.)

December 19. (16. forduló): Bayern München–Leipzig
A tavaszi Bayern München–Dortmund (Klassiker) az április 5-8. fordulóban lesz, a Dortmund–Schalke (Revierderby) az április 26-29. meccsnapok valamelyikén.