Bundesliga: Szalaiék nem szereztek akciógólt, de nyertek

2013.12.15. 17:29
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 16. fordulójában a Szalai Ádámot végig a soraiban tudó Schalke hazai pályán 2–0-s győzelmet aratott a Freiburg ellen.

SCHALKE–FREIBURG SCHALKE–FREIBURG

A gelsenkircheni együttes a 44. percben szerzett vezetést, Jefferson Farfán bal oldali szöglete után Nicolas Höfler megmosolyogtató módon juttatta a saját kapujába a labdát. A 23 esztendős védő pályafutása során először vétett öngólt, 1–0.

A második hazai találatra a 67. percig kellett várni, amikor a Max Meyer buktatásáért megítélt tizenegyest Farfán váltotta gólra, 2–0.

A folytatásban újabb gólt már nem láthatott a Veltins Aréna közönsége, okuk azonban még így is volt az örömre a hazai híveknek, hiszen a 88. percben pályára lépett a több mint egy év kihagyás után visszatérő Kirjakosz Papadopulosz, akit vastapssal köszöntöttek.

A „királykékeknél” Szalai Ádámnak kisebb lehetőségei voltak a gólszerzésre, de sorozatban az ötödik bajnokiján sem tudott a kapuba találni. A Schalke győzelmével feljött a táblázat hatodik helyére.

LEVERKUSEN–EINTRACHT FRANKFURT

A forduló záró mérkőzésén a Bayer Leverkusen hazai pályán 1–0-s vereséget szenvedett a kiesés elől menekülő Eintracht Frankfurttól. A találkozó egyetlen gólját a 61. percben Marco Russ szerezte.

A Bayer ezt megelőzően márciusban szenvedett vereséget saját közönsége előtt a Bundesligában – azóta tíz győzelem és két döntetlen volt a mérlege –, míg a frankfurtiak véget vetettek tízmeccses nyeretlenségi sorozatuknak a bajnokságban.

A listavezető Bayern München így hétpontos előnnyel vezet a tabellán második gyógyszergyári legénység előtt.