Bundesliga: Szalai betalált, nyert a rajton a Hoffenheim

2014.08.23. 17:21
Szalai (balra) új klubjában góllal kezdte az idényt (Fotó: Imago)
A német labdarúgó-élvonal (Bundesliga) nyitó fordulójában 2–0-ra legyőzte hazai pályán a Hoffenheim az Augsburgot. A találkozó első gólját Szalai Ádám szerezte.

A Hoffenheim a 33. percben szerezte meg a vezetést Szalai révén, az Augsburg védői nem tudtak felszabadítani, a magyar támadó pedig hat méterről a kapuba lőtt. Két perccel később Tarik Elyounoussi találatával kettőre nőtt a hazaiak előnye, amelyet meg is tartottak a mérkőzés végéig, így 2–0-ra nyertek.

Szalai góljával szerzett vezetést a Hoffenheim

Négy további mérkőzést rendeztek 15.30 órától. Stieber Zoltán sérülése miatt kihagyta a Hamburg kölni vendégjátékát, amelyen 0–0-s döntetlen született. A Frankfurt Haris Seferovic 15. percben szerzett találatával 1–0-ra nyert a Freiburg ellen.

Nemrég még „magyar rangadó” lett volna a Hannover–Schalke, ám Huszti Szabolcs és Szalai is eligazolt már a két klubból. A vendégek Klaas-Jan Huntelaar találatával kerültek előnybe, a hazai csapat azonban fordítani tudott, és 2–1-es sikert aratott.

Már két góllal is vezetett a Hertha a Werder Bremen ellen a Dortmundtól szerződtetett Julian Schieber duplájával, a vendégek azonban egyenlítettek, így 2–2 lett a vége.

NÉMETORSZÁG, BUNDESLIGA
1. FORDULÓ

Hoffenheim–Augsburg 2–0 (Szalai 33., Elyounoussi 35.)
1. FC Köln–Hamburg 0–0
Hannover–Schalke 2–1 (Prib 67., Joselu 70., ill. Huntelaar 47.)
Eintracht Frankfurt–Freiburg 1–0 (Seferovic 15.)
Hertha BSC–Werder Bremen 2–2 (Schieber 16., 47., ill. Lukimya-Mulongoti 53., Di Santo 55.)