Bundesliga: Stieber beállt, Kacsar megnyerte a meccset a HSV-nak

2015.05.03. 17:33
Kulcsfontosságú győzelmet aratott a kiesés elől menekülő Hamburger SV labdarúgócsapata a német Bundesligában: a Stieber Zoltánt a 77. perctől bevető HSV 2–1-re győzött Mainzban.

A hamburgiak a 37. percben Julian Baumgartlinger góljával szerezték meg a vezetést, de csak a 76. percig tudták megtartani az előnyt, Yunus Malli ekkor egyenlített. Bruno Labbadia a gól után becserélte Stieber Zoltánt, a győztes találatban pedig egy másik cserejátékosnak, Artjoms Rudnevsnek volt nagy szerepe. A Magyarországon is megfordult lett csatár volt az előkészítő Gojko Kacsar három pontot érő, a 87. percben esett góljánál. A HSV győzelmével elkerült a kieső helyekről.

NÉMETORSZÁG, BUNDESLIGA
31. FORDULÓ
Mainz–Hamburger SV 1–2
(Malli 76., ill. Baumgartlinger 37. – öngól, Kacsar 87.)
AZ ESTI MÉRKŐZÉSEN
Hertha BSC–Borussia Mönchengladbach 1–2 (Stocker 13., ill. M. Kruse 11., I. Traoré 85.)

1. Bayern München 31 24 4 3 77–15 +62 76
2. Wolfsburg 31 18 8 5 65–34 +31 62
3. Mönchengladbach 31 17 9 5 47–23 +24 60
4. Bayer Leverkusen 31 16 10 5 59–32 +27 58
5. Schalke 31 12 9 10 41–36 +5 45
6. Augsburg 31 13 4 14 38–40 –2 43
7. Werder Bremen 31 11 9 11 47–59 –12 42
8. Hoffenheim 31 11 8 12 46–49 –3 41