Bundesliga: Robben csúcsokat döntött, a Bayern négyet hintett

2015.02.27. 22:20
A Bayern München négyszer zörgette meg a Köln hálóját (Fotó: Reuters)
A listavezető Bayern München hazai pályán 4–1-re megverte az öt meccs óta nyeretlen 1. FC Kölnt a német első osztályú labdarúgó-bajnokság 23. fordulójának nyitó mérkőzésén, így győzelemmel ünnepelte fennállása 115. évfordulóját. A bajorok sikeréhez Arjen Robben egy góllal és két gólpasszal járult hozzá.

A Bayern igyekezett minél hamarabb eldönteni a három pont sorsát, ennek érdekében már a harmadik percben megszerezte a vezetést. Robben bal oldali szöglete után Bastian Schweinsteiger fejelt nagy erővel a kapu jobb oldalába (1–0). Nem sokkal később a német válogatott középpályás kiosztott egy gólpasszt is, bár az érdem inkább Franck Ribéryé, aki a bal szélről befelé húzva kihasználta, hogy a kölni védők nem lépnek ki rá, és tizenhat méterről „visszahúzta” a labdát a rövid sarokba (2–0). A bajorok ezt megelőzően 2011 októberében tettek szert kétgólos előnyre az első tíz percben Bundesliga-meccsen.

Amikor már mindenki elkönyvelte, hogy a Bayern 2–0-s fórral vonul pihenőre, a lesajnált Köln szépített. A jobb oldalon elvégzett kis szöglet után Matthias Lehmann tökéletes beadását követően Anthony Ujah bólintott a kapuba (2–1). A nigériai csatár a második félidő elején könnyedén egyenlíthetett volna, ám közeli kísérletét Manuel Neuer bravúrral hárította, akinek néhány másodperccel később ismét dolga akadt, de állta a rohamokat. Ezekben a percekben nagyrészt a világbajnok kapus volt a „felelős” azért, hogy nem változott az eredmény.

A másik oldalon viszont nem maradtak ki a helyzetek, a Bayern a hajrában magabiztossá tette sikerét. A játékrész közepén Ribéry bal oldali beadására Robben érkezett a hosszú oldalon, és okosan, a kapus mozgásával ellentétesen a kapu jobb oldalába fejelt (3–1). A holland szélső egyrészt 17 gólnál jár, amivel megdöntötte saját rekordját az egy idényben szerzett bajnoki találatok számát illetően, másrészt sorozatban az ötödik ligameccsén talált be, amit korábban nem mondhatott el magáról. A végeredményt a 75. percben Robert Lewandowski állította be, aki Robben átadását mellel segítette be a kapuba (4–1).

A zsinórban negyedik győzelmét elkönyvelő, fennállása 115. évfordulóját ünneplő Bayern előnye ismét tizenegy pont az élen a Wolfsburg előtt, amely vasárnap a Werder Bremenhez látogat, míg a Köln nem az Allianz Arenában folytatta a kiesés elkerüléséért folyó harcban fontos pontok gyűjtését.

NÉMETORSZÁG, BUNDESLIGA
23. FORDULÓ
Bayern München–1. FC Köln 4–1 (Schweinsteiger 3., Ribéry 10., Robben 67., Lewandowski 75., ill. Ujah 45+1.)

1. Bayern München 23 18 4 1 63–10 +53 58
2. Wolfsburg 22 14 5 3 48–24 +24 47
3. Mönchengladbach 22 10 7 5 29–18 +11 37
4. Schalke 22 10 5 7 32–24 +8 35
5. Augsburg 22 11 2 9 32–29 +3 35
6. Bayer Leverkusen 22 8 9 5 36–29 +7 33
7. Hoffenheim 22 8 6 8 34–35 –1 30
8. Werder Bremen 22 8 6 8 36–44 –8 30