Forsberg döntött, a Leipzig felejthető meccsen verte az Union Berlint

K. T. I.K. T. I.
2021.01.20. 20:20
Forsberg a 70. percben szerzett vezetést a Leipzignek (Fotó: AFP)
Az RB Leipzig hazai pályán 1–0-ra nyert az Union Berlin ellen a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 17. fordulójában.

NÉMET BUNDESLIGA
17. FORDULÓ
RB Leipzig–Union Berlin 1–0 (0–0)

Lipcse,Red Bull Aréna.V:Schmidt
LEIPZIG: Gulácsi – Klostermann, Upamecano, Halstenberg – Mukiele (Adams, 77.), Kampl (Forsberg, 60.), Sabitzer, Angelino – Nkunku (Haidara, 87.), Sörloth, D. Olmo (Poulsen, 87.).Vezetőedző: Julian Nagelsmann
U. BERLIN: Luthe – M. Friedrich, Knoche, Hübner (Gentner, 76.) – Ryerson, Andrich, Griesbeck (Endo, 82.), Ingvartsen, Lenz (Giesselmann, 82.) – Teuchert (Dajaku, 61.), Awoniyi (Bulter, 61.).Vezetőedző:Urs Fischer
Gólszerző:Forsberg (70.)

Egy vereség és egy döntetlen után itt az újabb Leipzig-győzelem!

S ezzel össze is foglaltuk az RB Leipzig és az Union Berlin találkozójának lényegét. A hazai csapat két nyeretlen bajnoki után némi plusz nyomással a vállán fogadta az idény egyik meglepetéscsapatát. Az Union szerda esti játékában viszont legfeljebb az volt a meglepetés, hogy nem volt benne semmi meglepő.

A berliniek elvétve tudták csak megjáratni a labdát, akkor is különösebb finesz nélkül, sablonosan passzolgatva. No a lipcseiek sem szakadtak meg a tempótól, főleg az első félidőben, ám még így is, szinte könnyed gurigázás mellett, 70 százalékos labdabirtoklási fölényt sikerült kialakítaniuk a játékrész végére.

Csakhogy a gólok terén nem volt fölény...

A második félidőben már valamivel több helyzettel párosult a Leipzig germanizált tiki-takája, az addig masszívan záró berlini reteszen mintha megjelent volna néhány repedés. A 65. percben Andreas Luthénak Christopher Nkunku lövésénél kellett résen lennie.

A 70. percben viszont mindegy volt, hogy vetődött a kapus, nem érhetett oda a néhány perccel korábban beállt, frissességét fejben és lábbal egyaránt bizonyító Emil Forsberg lövésére (1–0). A svéd harciasan tartotta meg a labdát a tizenhatos vonalában, Dani Olmóval játszott össze, majd 15 méterről a jobb kapualut is segítségül hívva megszerezte a vezetést a Leipzignek.

Mint később kiderült, Forsberg villanása három pontot is ért. Igaz, ehhez kellett, hogy a hosszabbítás pillanataiban – a berliniek első és egyetlen kaput eltaláló lövésnél – Gulácsi Péter Marius Bülter közép-távoli kísérletét hárítva tette hozzá a magáét a hazai sikerhez.

Willi Orbán a kispadról, a sérüléséből lábadozó, bemutatkozására még mindig váró Szoboszlai Dominik jó eséllyel a tévéből követhette végig, ahogy egy vereség és egy döntetlen után megérkezik az újabb Leipzig-győzelem.

VÉGE!

90+3. perc: GULÁCSI! A VÉGÉRE CSAK KELL EGY LÁTVÁNYOS VÉDÉS! Bülter marad kissé üresen a 16-oson belül, megcélozza a kapu bal oldalát, de a magyar kapus védeni tud!

90. perc: Három perc a tervezett ráadás!

90. perc: Ígéretes lövés Poulsentől, de a labda végül elkerüli a kapu bal oldalát.

89. perc. Giesselmann szed még össze egy sárgát a végére.

87. perc: Olmo helyett Poulsen, Nkunku helyett Haidara.

Lesz-e egyáltalán kaput eltaláló próbálkozása a meccsen az Unionnak?

86. perc: Ritka pillanat, lehetőség a vendégek előtt! Ingvartsen jut lövéshez a 16-os vonalából, de ő sem tudja eltalálni a kaput.

85. perc: Olmo próbálkozik meg egy lövéssel enyhén balról, kapu fölé!

83. perc: Sörloth eldönthetné! Nkunku passzát veszi át a 16-oson belül majd lő, de a jobb kapufa mellé!

82. perc: Két csere a vendégeknél, Giesselmann és Endo jön be, Lenz és Griesbeck pedig le.

81. perc: Ingvertsen reklamál tizenegyest, az Union több játékosa is csatlakozik hozzá, de a játékvezető szerint nem történt szabálytalanság...

A gólszerzési kísérletek száma 10–1, a kaput el is találó próbálkozásoké 3–0. A 80. percben járunk.

77. perc: Mukiele is mehet pihenni, Adams váltja.

76. perc: Hübner le, Gentner be!

70. perc: GÓÓÓÓL! VEZET A LEIPZIG! Forsberg harcias a 16-os vonalában, Olmo elé kotorja a labdát, aki egyérintőben teszi is vissza elé, a svéd támadó egy pillanat alatt lefordul az emberéről, majd 15 méterről, középmagasan kilövi a hosszút! 1–0

69. perc: Sabitzer tud felgyorsítani, a 16-os előteréből lő, de kísérlete a bal kapufa mellett hagyja el a játékteret.

68. perc: Lenz balról érkező, ígéretes beadásánál sikerül az utolsó pillanatban fejjel tisztáznia az egyik lipcsei védőnek.

65. perc: Angelino kapja a meccs első sárga lapját.

61. perc: Kettős csere a vendégeknél, Awoniyi és Teuchert jön le, Bülter és Dajaku folytatja a helyükön.

60. perc: Cserél a Leipzig, Kampl le, Forsberg be!

57. perc: Nkunku harcol ki szabadrúgást a 16-os előterében, a beívelés után Klostermann tud fejelni a középről, de a labda méterekkel elkerüli a kaput.

53. perc: Balról jön szöglettel az Union Berlin, a beadást kivágják a lipcseiek.

51. perc: Nkunku adja be a 16-os jobb oldalától, középen Luthe magabiztosan húzza le Sörloth elől.

48. perc: Halstenberg próbálkozik meg egy távoli lövéssel, de jó a berlini védők blokkja.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés! Az Union Berlin kezdte a második félidőt!

SZÜNET!

45. perc: Nincs ráadás, vége az első félidőnek!

Eltelt 40 perc, összesen kettő darab kaput eltaláló gólszerzési kísérlettel... és 72 százalékos lipcsei labdabirtoklással.

37. perc: Sörloth készíti le a labdát lövésre a 16-oson belül, Nkunku érkezik ígéretes helyzetben, de a lövése elkerüli Luthe kapuját!

32. perc: Dani Olmo próbálkozik meg egy átlövéssel kissé jobbról, Luthe magabiztosan védi a bal alsónál.

31. perc: Mukiele nyesi be a labdát a 16-os jobb csücskétől, Sörloth próbál fejelni középen, de a háta mögött álló védő azonnal blokkol.

28. perc: Dani Olmo jobbról érkező beadását húzza le magabiztosan Luthe.

26. perc: Sabitzer próbálkozik meg egy lágy beíveléssel a védővonal mögé balról, de Sörlothig ez sem jut el, Knoche vágja ki.

Mezőnyjátékkal telnek a percek. Közeledünk az első 20 perc végéhez. A Leipzig megint elkezdte dominálni a játékot a labdabirtoklást illetően.

14. perc: Ingvartsen próbálja meg meglepni 24 méterről egy lapos lövéssel Gulácsit, az ötlet lehet nem volt rossz, de a kivitelezés az, jó három méterrel elvéti a bal alsót!

Az első percek inkább a lipcseiekről szóltak, azóta viszont kiegyenlített a játék.

10. perc: Lenz indítja a 16-os bal csücskénél felgyorsító Awoniyit, a labda kissé hosszú, így Gulácsi a kapujából kivetődve fel tudja szedni a támadó elől.

8. perc: A félpályánál veszti el a labdát a Leipzig, Teuchert indítják a berliniek, Gulácsi kijön a kapujából, beleér a labdába, de megszerezni nem tudja, Teucher kissé kiszorul, balról az alapvonaltól laposan centerezne, de ez a hazai védőknek jó csupán. A Leipzig megúszta. Aztán ráadásul a lest is beintik...

7. perc: A Leipzig balról elvégzett szöglete után a hosszúnál Klostermann emelkedik a legmagasabbra, de irányítani már nem tudja a fejesét, így méterekkel kapu fölé száll a labda.

6. perc: Sabitzer próbálkozik középről. laposan és középre, a kapus kiüti.

3. perc: Kamplé az első lövés, jó 20 méterről, látványos kísérlet, de centikkel kapu fölé száll.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés!

Köszöntjük olvasóinkat! Hamarosan kezdődik az RB Leipzig és az Union Berlin összecsapása.