Orbánék legyőzték a Stuttgartot, még nem bajnok a Bayern

K. T. I.K. T. I.
2021.04.25. 15:17
A piros lapot érő mozdulat Ahamadától (Fotó: AFP)
Az RB Leipzig Willi Orbánnal és Gulácsi Péterrel a kezdőcsapatában 2–0-ra legyőzte a 14. perctől emberhátrányban futballozó VfB Stuttgartot a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 31. fordulójában.

NÉMET BUNDESLIGA
31. FORDULÓ
RB Leipzig–VfB Stuttgart 2–0
(0–0)
Lipcse,Red Bull Aréna,zárt kapuk mögött.Vezette:Aytekin
RB LEIPZIG:
Gulácsi – Klostermann (Mukiele, 64.), Konaté (Upamecano, a szünetben), Orbán, Angelino – Haidara, Adams (Henrichs, 73.), Kampl, Nkunku (Forsberg, 64.) – Sörloth, Dani Olmo (Kluivert, 76.).Vezetőedző:Julian Nagelsmann
STUTTGART:Kobel – Mavropanosz, Antón, Kempf – Massimo, Endo, Ahamada, T. Coulibaly – P. Fortster, Kalajdzic (Sankoh, 74.), G. Castro (Karazor, 74.).Vezetőedző:Pellegrino Matarazzo
Gólszerző:Haidara (46.), Forsberg (67. – 11-esből)
Kiállítva:Ahamada (14.)

Kifejezetten álmoskásan indult a mérkőzés. Az első tíz percben Kevin Kampl lövésén kívül nem is volt mit feljegyeznünk. A 12. percben Naouirou Ahamada szabálytalansága ígért fordulópontot, a francia középpályás előbb csak sárgát, majd a videobíró jelzése után piros lapot kapott talpalásért. Ám a korán jött emberelőnnyel sem tudott élni az RB Leipzig: a 37. percben Christopher Nkunku lövésénél kellett nagyot védenie Gregor Kobel kapusnak, emellett Willi Orbán két fejese jelentett még némi veszélyt... Gól viszont nem született az első félidőben.

A második félidőből fél perc sem telt el, a Leipzig megszerezte a vezetést. Dani Olmobeadása utánAmadou Haidarafejelt remekül a vendégkapu bal oldalába. Ezt követően már csak a kiválóan védő Kobelen múlt, hogy mennyivel kap ki a Stuttgart. A svájci bravúrt bravúrra halmozott, ha kellett, egy másodperc alatt kétszer is védett. A 67. percbenEmil Forsbergtizenegyesével szemben viszont ismét tehetetlen volt(2–0).

A hajrára egyetlen kérdés maradt, lesz-e a Stuttgartnak gólszerzési kísérlete, nemhogy pontos lövése vagy fejese, csak úgy egyáltalán egy lövése... Már 25–0-ra vezetett ezen mutatóban a Leipzig, amikor a hosszabbítás pillanataiban, egy szöglet után a statisztikusok „megkönyörültek” a VfB-n, a csereként beálló Mohamed Sankoh azonnal blokkolt, leginkább felfelé fejelt labdáját behúzták egy próbálkozásnak.

A Leipzig magabiztosan nyert, amivel elnapolta a Bayern bajnokavatását.

TOVÁBBI EREDMÉNYEK
VASÁRNAP

Borussia Mönchengladbach–Arminia Bielefeld 5–0 (Embolo 6., 69., M. Thuram 15., Benszebaini 18. – 11-esből, Pléa 84.)

SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Freiburg–Hoffenheim 1–1 (Grifo 81. – 11-esből, ill. Kramaric 40.)
Mainz–Bayern München 2–1 (Burkardt 3., Quaison 37., ill. Lewandowski 90+4.)
Union Berlin–Werder Bremen 3–1 (Pohjanpalo 50., 53., 67., ill. Gebre Selassie 82.)
Wolfsburg–Borussia Dortmund 0–2 (Haaland 12., 68.)

Bayer Leverkusen–Eintracht Frankfurt 3–1 (Bailey 70., Alario 80., Demirbay 90+1., ill. An. Silva 90.)

PÉNTEKEN JÁTSZOTTÁK
Augsburg–Köln 2–3 (Gumny 54., R. Vargas 62., ill. Duda 8., 33., Kainz 23.)

A Schalke–Hertha mérkőzést a berlini együttest sújtó koronavírusos megbetegedések miatt később pótolják be.

VÉGE A MECCSNEK!

90. perc: Két perc a tervezett ráadás!

A 24–0-s gólszerzési kísérletszám új Bundesliga-rekord lehet majd... itt tartunk most.

88. perc: Coulibaly helyett Churlinov.

Ez lehet Gulácsi 15. kapott gól nélküli bajnokija az idényben.

83. perc. Henrichs lő jobbról, 14 méterről, Kobel véd.

81. perc: Kampl indítja a védők mögé bemozgó Henrichsszet, Kobel vetődik ki a kapujából és ment az érkező német szélső elől.

22–0, ez a gólszerzési kísérletek száma...

79. perc: Willi Orbán fejelt 11 méterről, kissé jobbról a kapu fölé!

76. perc: Kluivert váltja Dani Olmót.

75. perc: Henrichs kap egy sárgát.

74. perc: Dani Olmo indítja Upamecanót, aki estében balról centerez, középen Orbán jön, ziccer lehetne, de felpattan előtte a labda, így pedig nem találja el vele a kaput.

74. perc: Sankoh és Karazor jön be, Kalajdzic és Castro megy pihenni a Stuttgartból.

73. perc: Adams le, Henrichs be!

70. perc: Adams mozdult rá egy középre tett labdára, Kobel kivetődött, felszedte a labdát, majd az amerikai középpályás átesett rajta. Nem volt szép ütközés.

67. perc: GÓÓÓÓÓÓÓÓÓL! Forsberg belőtte! Kobel elvetődött jobbra, a középpályás viszont a kapu bal oldalát választotta. 2–0

66. perc: Mavropanosz löki fel Forsberget a 16-oson belül, büntető!

64. perc: Kettőt cserélt a Leipzig, Nkunku helyett Forsberg, Mukiele helyett Klostermann.

62. perc: KOBEL BRAVÚRPARÁDÉ! Angelino ereszt meg egy átlövést 19 méterről, kissé balról, tökéletesen dől rá, erős a labda, száguld a kapu bal oldala felé, nem emelkedik, nem csapódik, mint amit zsinóron húznak, de Kobel egy robinzonáddal védi. A kipattanó Olmo elé kerül, aki 10 méterről, jobbról, állítgatás nélkül lő, de a felpattanó kapus jobb ököllel bele kap és védeni tudja ezt is! Szenzációs mozdulatok!

57. perc: Sörloth kap remek labdát a bal szélen, a 16-oson belül van is ideje megnézni a kapu bal oldalát, lő, de Kobel újabb bravúrral véd.

55. perc: Angelino centerez erőből balról, a visszazáró védő ment a kapu előterében.

51. perc: Haidara kap remek kiugratást, ziccer, Kobel azonban védeni tud! 8 méterről, balról jött a lövés, de a svájci kapus az utolsó pillanatig kivárt és jól zárta a szöget.

46. perc: GÓÓÓÓÓÓÓÓL! Ez nem tartott soká, vezet a Leipzig! Dani Olmo ívelte be a labdát jobbról, Haidara mélységből érkezik, a védők lemaradnak róla, és 12 méterről, nagy erővel, védhetetlenül a bal felső sarokba bólint! 1–0

46. perc: Cserélt a Leipzig, Konaté helyén Upamecano a második félidőre!

46. perc: Folytatódik a mérkőzés!

SZÜNET!

45+1. perc: Vége az első félidőnek!

Egy perc a tervezett ráadás!

45. perc: Dani Olmo éles szögből, az alapvonaltól másfél méternyire sarokkal teszi vissza a labdát, a kaputól 8-9 méterre, balról érkező Angelino lő is, de méterekkel a rövid felső sarok fölé!

39. perc: Jobbról érkezik a beadás, Konaté a kaputól 10 méterre, kissé balról ugrik fel, és a hosszú felső fölé fejel!

38. perc: Dani Olmo lőtt 21 méterről, kissé jobbról, Kempf blokkolta – kissé kellemetlenül, arccal.

37. perc: KOBEL ÓRIÁSI VÉDÉSE! Nkunku érkezett zseniális ütemben egy a 16-oson belül elé pattanó lecsorgóra, és a felpattanó labdát, látványos lendítéssel, jobbal küldte a bal felső irányába, de nem ment annyira szélre, hogy a Stuttgart kapusa egy látványos vetődéssel ne tudja oldalra tolni.

36. perc:
Ezúttal Konaté végzi el a Leipzig szögletét balról, középen Orbán csúsztat, Sörloth karjára pattan, onnan Nkunku elé, aki 4 méterről nem tudja belőni, de nem is érne, mert beintik a norvég csatárnál a kezezést.

35. perc: Angelino végzi el a szögletet jobbról, a hosszúnál Orbán fejel, megpattan és a jobb kapufa mellett száll el.

31. perc: Aytekin továbbot int, pedig ez érdekes volt... Sörloth kapott mélységi indítást, a 16-os jobb szélénél sarokkal Adamset indította, aki előbb átvette, majd a védő szorításában nagyot homorítva hasra esett.

27. perc: Dani Olmo elé pattant a labda egy blokk után, átvétel nélkül, 20 méterről, jobbal a bal felső sarok fölé lőtt! Ígéretesen csapódott...

26. perc: Castro szabadrúgása után Kalajdzic fejelt 14 méterről a kapu jobb oldala mellé – az asszisztens szerint lesről, a visszajátszások alapján inkább egyvonalból.

24. perc: Konaté elrúgta a labdát sípszó után. Ma már-már ritkaság számba megy, de megkapta érte a szabályok szerint járó sárgáját...

22. perc: Adams húzza meg megint a jobb szélen, a 16-os vonalában befelé húz, éles a szög, centerezni próbál, de az elé csúszó védő blokkolja, úgy hogy aztán a labda még vissza is pattan az amerikaira. Kirúgás jön!

19. perc: Dani Olmo indítása után a jobb szélről, éles szögből Adams lövi erőből középre a labdát, Kobel kivetődik, de kipattan róla, épp az érkező Angelino elé, aki viszont 4 méterről nem találja el a kapu bal oldalát.

Ha gólt szerez, akkor pedig les miatt nem ért volna...

16. perc: Haidara passzol Nkunkuhoz, aki a 16-oson belülről lő, Kobel véd magabiztosan.

14. perc: Piros lapra változtatta a sárgát a játékvezető, Ahamada meccse már véget is ért.

Aytekin visszanézi a videobíró jelzésére.

12. perc: Ahamada talpalta le Haidara bokáját nyújtott lábbal... Sárgát kap. Elsőre.

Eddig nem ez volt az idény legeseménydúsabb 10 perce...

5. perc: Tyler Adams sarokkal teszi vissza a labdát a 16-os előterében érkező Kampl-nek, aki 20 méterről, kicsit jobbról lő, bő két méterrel a kapu jobb oldala mellé!

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés!

A Stuttgart nemhogy a Leipzig otthonában, de úgy összességében a Leipzig ellen sem tudott még bajnokit nyerni... (Fotó: AFP)

A Mainz szombaton óriási meglepetésre legyőzte a listavezető Bayern Münchent, ezzel elnapolta a bajnokavatást a Bundesligában. A kérdés csak az, hány nappal? Ha ma pontot szerez a Leipzig, úgy matematikai sansza még marad a bajorok beérésére, ha viszont a Stuttgart elviszi a három pontot Gulácsi Péterék otthonából, úgy eldől a salátástál sorsa.

Sporttörténeti tett lenne: a két csapat eddig ötször találkozott egymással, négy Leipzig-siker mellett egy döntetlen a mérleg. Münchenben alighanem a VfB első győzelméért szurkolnak!