A Leipzig simán verte a Freiburgot a Bundesliga magyaros mérkőzésén

2020.11.07. 17:28
Sallai Rolandék (22) nem bírtak a lipcseiekkel (Fotó: AFP)
A Gulácsi Péterrel és Willi Orbánnal felálló RB Leipzig hazai pályán 3–0-ra legyőzte Sallai Roland csapatát, az SC Freiburgot a labdarúgó Bundesliga 7. fordulójában.

NÉMET BUNDESLIGA
7. FORDULÓ
RB LEIPZIG–FREIBURG 3–0
(1–0)
Lipcse, Red Bull Arena, zárt kapuk mögött.V: Zwayer.
RB LEIPZIG: Gulácsi – Mukiele (Henrichs, a szünetben), Konaté, Orbán, Angelino – Kampl (T. Adams, 82.) – Sabitzer, Nkunku (Hvang Hi Csan, 87.), Haidara (Olmo, 63.) – Y. Poulsen, Forsberg (Sörloth, 63.). Vezetőedző: Julian Naeglsmann
FREIBURG: F. Müller – Lienhart, Heintz, Gulde (Kvon Csang Hun, 84.) – Santamaria (Grifo, 64.) – Kübler (Schmid, 64.), Tempelmann, Höfler (Dzsong Vu Jong, 75.), Günter – Höler, Sallai (Petersen, 75.). Vezetőedző: Christian Streich
Gólszerző: Konaté (27.), Sabitzer (70. – 11-esből), Angelino (89.)

18. Mainz7167–20–131

Nem volt nehéz dolga az RB Leipzignek a jóval alacsonyabb fordulatszámon futballozó Freiburg ellen. A Gulácsi Péterrel és Willi Orbánnal felálló hazaiak hamar nagy nyomást helyeztek a Sallai Rolandot is a kezdő tizenegyükbe nevező vendégekre.

Záporoztak egymás után a lipcsei helyzetek, a 14. percben pedig Orbán is majdnem bevette a kaput: egy szögletet követően a bal kapufára fejelte a labdát.

A hazai nyomást a 27. percig bírták a fekete-erdőiek: Mukiele ívelését követően Ibrahima Konaté lőtt a jobb alsó sarokba. 1–0

Már az első játékrészben is növelhette volna előnyét a gól után is rengeteg lehetőséget kialakító Leipzig, erre viszont egészen a 70. percig várni kellett: ekkor Marcel Sabitzer lőtte a bal alsó sarokba az Nkunku buktatása után megítélt büntetőt. 2–0

A freiburgiak a 74. percben még visszajöhettek volna a mérkőzésbe: első nagy helyzetük Höfler előtt adódott, akinek a közeli fejesét hatalmas bravúrral védte Gulácsi. Ezt követően viszont már nem akadt több dobásuk, a Leipzig pedig a 89. percben Angelino gyönyörű szabadrúgásával bebiztosította a győzelmét. 3–0

A MÉRKŐZÉS ESEMÉNYEI, PERCRŐL PERCRE

VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS! SIMÁN NYERT AZ RB LEIPZIG!

90+1. perc Tempelmann kap sárgát agresszív megmozdulásáért.

90. perc Három perc lesz a hosszabbítás!

89. perc OTT A HARMADIK GÓL! Angelino gyönyörű szabadrúgást tekert a vendég kapuba.

85. perc Sabitzer tesz kiváló labdát Olmo elé, aki 22 méterről jóval a kapu fölé bombáz.

84. perc Gulde megsérült, Kvon Csang Hun váltja.

82. perc Kampl helyére Adams érkezik.

79. percNkunku löketét Müller csak kiütni tudta.

76. Sörloth vágta rá a labdát közelről a kapura, erőteljes lövése majdnem kicsúszott Müller kezei közül.

75. perc Höfler helyére érkezik Dzsong Vu Jong, Sallait pedig Petersen váltja.

74. perc ÓRIÁSI VÉDÉS GULÁCSITÓL! Szögletet követően Höfler fejesét hatalmas bravúrral tolta kapu fölé a magyar válogatott kapus.

72. perc Ott lehetett volna a harmadik lipcsei gól! Sörloth lőtt lesről a kapuba!

70. perc Sabitzer magabiztosan lőtt a jobb alsóba! 2–0

68. perc TIZENEGYESHEZ JUT A LEIPZIG! Höfler buktatta Nkunkut!

65. perc Sallai lőtt fölé egy szabadrúgást, nagyjából 25 méterről.

64. perc Cserék a vendégeknél is. Kübler helyére Schmid, Santamaria helyett pedig Grifo érkezik.

63. percHaidarát Olmo, Forsberget Sörloth váltja a hazaiaknál.

62. perc Henrichs kapott sárgát lerántásért.

58. perc Az első kapura tartó vendég lövés: Kübler fejesét könnyedén védte Gulácsi.

50. perc Haidara harcolt ki egy szögletet Heintz ellenében. A sarokrúgást követőn felszabadított a Freiburg.

46. perc Henrichs váltja Mukielét a hazaiaknál.

FOLYTATÓDIK A MÉRKŐZÉS!

Az első játékrészeben a labdabirtoklás aránya 64–36% volt a hazaiak javára.

VÉGE AZ ELSŐ FÉLIDŐNEK!

45 percEgy perc a ráadás!

44. perc Gulde kapott sárgát

40. perc Vendég labdaszerzést követően Sallai rohamozott el a jobb szélen, beadását viszont könnyen gyűjtötte be Gulácsi.

38. perc Kübler nagy bedobását követően Hölerhez került a labda, Haidara viszont fel tudott szabadítani.

36. perc Poulsen verte meg védőjét, Lienhartot a tizenhatoson belül, majd passzolta vissza a labdát Sabitzernek – az osztrák játékos viszont lemaradt, így nem alakult ki gólhelyzet.

A Freiburg látszólag nem tud mit kezdeni a sokkal nagyobb sebességgel játszó Leipziggel. A második hazai gól már csak idő kérdése...

32. perc Ismét hazai lehetőség! Haidara adott labdát Forsbergnek, majd a tizenhatos vonalánál lövésre szánta el magát, amely egy védőn megpattanva az alapvonalon túlra jutott. A szögletet követően könnyen szabadítottak fel a vendégek.

A lipcseiek eddig 90%-ban pontosan passzoltak, a freiburgiaknál 71% ez a mutató.

31. perc Mukiele ívelését követően Forsberg fejelt Müller kezei közé.

28. percOrbán buktatta Küblert, ez is sárga lap!

27. percVEZET A LEIPZIG! Egy beívelt szabadrúgást követően Ibrahima Konaté lőtt a jobb alsó sarokba! 1–0

25. perc Lienhart csúszott rá Forsberg lábára, ezzel kiérdemelve a meccs első sárga lapját.

21. perc Höler fejelt kapu a hazai kapu mellé.

18. perc Újabb hatalmas hazai lehetőség! Haidara jobb oldali passzát követően Forsberg lövését Müller ujjheggyel tolta a kapufára!

14.perc KAPUFA! A mérkőzés első szögletét végezték el a hazaiak. Willi Orbán emelkedett a magasba, fejese a bal oldali lécet találta el!

12. perc Az első vendég helyzetet leshelyzet szakította félbe: Günter bal oldali beadását követően Tempelman helyezkedett rosszul.

Emil Forsberg a 100. Bundesliga-mérkőzését játssza a mai napon.

9. perc Tovább rohamoznak a hazaiak: Angelino nagyszerűen tette a labdát Poulsen elé, a tizenhatoson belülre, de a lipcsei csatár elcsúszott.

7. perc Ismét lipcsei helyzet: Sabitzer ívelését Poulsen fejelte a jobb kapufa mellé.

3. perc Nkunku vezethette egy az egyben a labdát Müllerre, de a vendégek kapusa remekül jött ki, és megakadályozta a lövést.

2. perc Santamaria labdavesztése után a lipcseiek rohamozhattak, de nem tudtak igazi helyzetet kialakítani.

1. perc ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

MECCS ELŐTTI ÉRDEKESSÉGEK

A Freiburg legutóbbi kilenc meccsén mindig volt legalább egy gól a szünet előtt – ebben bajnoki idényben minden meccsen volt találat az első félidőben.

A lipcseiek legutóbbi hat hazai találkozóján is volt mindig gól az első félidőben, a legutóbbi öt hazai bajnokiján pedig mindig betalált az első félidőben.

A Freiburgnak kifejezetten jó formája van a Leipzig ellen, a legutóbbi öt, egymás elleni meccsből hármat is megnyert, és csak egyszer kapott ki.