Bundesliga: Pizarro történelmet írt, de pont nem járt érte

2018.11.04. 19:55
Pizarro 40 felett is nagy küzdő a Bundesligában (Fotó: AFP)
A Mainz hazai pályán 2–1-re legyőzte a Werder Brement a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 11. fordulójában.

Jean-Philippe Mateta góljával a Mainz szerzett vezetést az első félidő közepén (1–0), majd a második játékrész elején egy újabb Jean-Philippe, ezúttal Gbamin vette be a brémai kaput, ezzel megduplázva a hazai előnyt (2–0).

Mindkét gólt Daniel Brosinski készítette elő, aki zsinórban a harmadik mainzi találatnál asszisztált. Hasonló sorozatra eddig egyedül Andreas Ivanschitz volt képes a klub Bundesliga-történetében.

A másik oldalon csereként pályára lépő Claudio Pizarro lett viszont az első játékos a német élvonalban, aki a 40. születésnapját követően két gólt is tudott szerezni. Igaz, a Johannes Eggestein centerezése után lőtt szépítő találata ennél többet nem ért (2–1).

A Mönchengladbach hazai pályán 2–0-ra nyert a Düsseldorf ellen, erről a találkozóról ITT olvashat bővebben!

NÉMET BUNDESLIGA
Mainz–Werder Bremen 2–1
(Mateta 25., Gbamin 51., ill. C. Pizarro 78.)
KORÁBBAN
Mönchengladbach–Düsseldorf 3–0 (T. Hazard 48., 82. – az elsőt 11-esből, J. Hofmann 67.)
Hertha BSC–RB Leipzig 0–3
(Werner 7., 53., Matheus Cunha 75.)
Bayern München–Freiburg 1–1(Gnabry 80., ill. Höler 89.)
Bayer Leverkusen–Hoffenheim 1–4 (Bellarabi 30., ill. Nelson 19., Joelinton 34., 73., Grifo 49. – 11-esből)
Augsburg–Nürnberg 2–2 (A. Finnbogason 11., J. Schmid 59., ill. Fuchs 54., Mühl 88.)
Wolfsburg–Borussia Dortmund 0–1 (Reus 22.)
Schalke 04–Hannover 96 3–1 (Bentaleb 57. – 11-esből, Embolo 72., Uth 85., ill Weydandt 71.)