nemzetisport.hu 2016.04.10 19:26 Frissítve: 2016.04.10 19:38

Bundesliga: nyert a Leverkusen, egy pontra följött a Hertha mögé

A német labdarúgó Bundesliga 29. fordulójának záró mérkőzésén a Bayer Leverkusen 2–0-s győzelmet aratott az 1. FC Köln stadionjában.

A 39. percig gól nélküli döntetlenre állt a találkozó, aztán a Leverkusen öt percen belül döntött: Julian Brandt szerezte meg a vezetést a vendégeknek, a támadó egymást követő harmadik mérkőzésén talált be. A 44. percben aztán jött Javier „Chicharito„ Hernández, aki idénybeli tizenhatodik találatával „lefújta a meccset” a Kölnnek. A hazaiak próbálkozásai nem vezettek eredményre, a mérkőzés egy kis csetepatéval, Bittencourt (Köln) és Wendell (Leverkusen) kiállításával zárult.

Győzelmével a Leverkusen feljött a tabella 4. helyére, és már csak egy ponttal áll a sereghajtó Hannoverel ikszelő Hertha BSC mögött.

NÉMET BUNDESLIGA
29. FORDULÓ
1. FC Köln–Leverkusen 0–2 (Brandt 39., J. Hernández 44.)
KORÁBBAN
Schalke–Dortmund 2–2 (Sané 51., Huntelaar 66. – 11-esből, ill. Kagava 49., Ginter 56.)

Német labdarúgás MONCZ ATTILA

ALAPVONAL. „A német bajnokságot az teszi különlegessé és vonzóvá, hogy ott hisznek és bíznak benned, még akkor is, ha olyan fiatal vagy, mint én, hiszen arrafelé nem vesznek külföldről játékost úgy, hogy ne győződnének meg a képességeiről.”

2019.02.12 08:40:24

Német labdarúgás PIETSCH TIBOR

„Ha Petry Zsolt mellé még egy magyar edzőt hoznék, ránk fognák, hogy átvette a hatalmat a magyar maffia...”

2019.02.08 01:05:39

Német labdarúgás HUBER TAMÁS

NS-VÉLEMÉNY. Dárdai és a Hertha lesz a példa.

2019.02.06 19:34:07

Német labdarúgás HUBER TAMÁS, TÓTH ISTVÁN (Berlin)

A müncheniek végig fölényben játszottak, de Hummels kisegítette egyszer a hazaiakat – végül Coman döntött.