Bundesliga: nem bírt a sereghajtóval, már csak három pont a BVB előnye!

2019.02.18. 22:30
Küzdelmes mérkőzést játszott a sereghajtó Nürnberg és a listavezető BVB (Fotó: AFP)
A listavezető Borussia Dortmund idegenben 0–0-s döntetlent játszott a sereghajtó Nürnberggel. Hiába dolgozott ki féltucatnyi ziccert a BVB, Christian Mathenia bravúrt bravúrra halmozott az első félidőben, a második játékrészre görcsössé váló Borussia pedig már képtelen volt fogást találni a debütáns vezetőedző, Boris Schommers együttesén.

A Bundesliga csapatai közül csupán a Freiburgnak volt rosszabb sorozata a Dortmund ellen, mint a Nürnbergnek. Míg Sallai Roland együttese a legutóbbi 15 bajnokiján nem tudta legyőzni a BVB-t, addig a sereghajtó Nürnbergnek ez tizenkét alkalomból nem sikerült. Az előjelek tehát a Borussiának kedveztek, és nemcsak azért, mert a listavezető utazott az utolsó helyezett otthonába.

A Nürnberg ugyanakkor mindent elkövetett azért, hogy kellemetlenné tegye az edzőként 250. Bundesliga-meccsét teljesítő Lucien Favre jubileumát.

A hazai együttesből is kiemelkedett a kapus, Christian Mathenia, aki az első félidőt öt védéssel, köztük több bravúrral hozta le – kapott gól nélkül. Pedig a 36. percben Mario Götze, a 44. minutumban pedig Axel Witsel járt nagyon-nagyon közel a dortmundi vezetés megszerzéséhez.

Árulkodó adat a BVB mezőnyfölényéről, hogy Witsel az első 45 percben 61-szer próbált passzolni, 58-szor pedig pontosan is tette mindezt, míg a legjobb mutatókkal rendelkező nürnbergi, Eduard Löwen 17 sikeres átadásig jutott.

De a hazaiak alighanem pontosan tudták, nem passzokkal, hanem szívós védekezéssel és jó kontrákkal lehet megfogni Favre együttesét. Valahogy úgy, ahogyan az akkor még szintén a veszélyzónában tanyázó (16.) Fortuna Düsseldorf tette a Borussiával 2018 decemberében (2–1)...

S ha a gólszerzés végül nem is jött össze a Nürnbergnek, annak azért örülhetett a frissen kinevezett Boris Schommers csapata, hogy szabályos körülmények között – a 86. percben Jacob Bruun Larsen ugyan lesről a hálóba passzolt – a Dortmundnak sem sikerült.

A gól nélküli döntetlennel a BVB előnye már csak három pont a második Bayern Münchennel szemben.

(Selke 25., ill. C. Pizarro 96.)
VfB Stuttgart–RB Leipzig 1–3 (S. Zuber 16. – 11-esből, ill. Y. Poulsen 5., 74., Sabitzer 68.)

Hoffenheim–Hannover 96 3–0 (Joelinton 4., Belfodil 14., Demirbay 80.)
Wolfsburg–Mainz 05 3–0 (M. Arnold 4., Weghorst 69. – 11-esből, Knoche 76.)
Schalke 04–Freiburg 0–0
Pénteken
Augsburg–Bayern München 2–3 (Goretzka 1. – öngól, Dzsi Dong Von 23., ill. Coman 17., 45+3., Alaba 53.)

1. Borussia Dortmund 22 15 6 1 54–23 +31 51
2. Bayern München 22 15 3 4 50–26 +24 48
3. Mönchengladbach 22 13 4 5 42–22 +20 43
4. RB Leipzig 22 12 5 5 41–19 +22 41
5. Bayer Leverkusen 22 11 3 8 39–32 +7 36
6. Wolfsburg 22 10 5 7 35–30 +5 35
7. Eintracht Frankfurt 22 9 7 6 41–28 +13 34
8. Hoffenheim 22 8 9 5 44–32 +12 33