Bundesliga: Müller volt a Bayern hőse; ez eddig nem Dárdaiék tavasza

2016.02.20. 17:33
Thomas Müller kulcsszereplője volt a Bayern sikerének (Fotó: AFP)
A német labdarúgó Bundesliga 22. fordulójában a listavezető Bayern München 0–1-ről fordítva 3–1-re legyőzte a Darmstadtot, folytatódott Dárdai Pál Herthájának nyeretlenségi sorozata – a berliniek hazai pályán ikszeltek a Wolfsburggal. Kleinheisler László a kispadról nézte végig, ahogy a Werder Bremen 2–0-s vereséget szenved az Ingolstadttól, a Hoffenheim fontos győzelmet aratott a Mainz ellen, a Mönchengladbach presztízscsatát nyert meg az 1. FC Köln ellen.

BAYERN MÜNCHEN–DARMSTADT

A listavezető Bayern a várakozásoknak megfelelően végigtámadta az első félidőt a Darmstadt ellen, más kérdés, hogy az újonc itt is eljátszotta „kedvenc trükkjét", és egy beívelés után a rekordbajnok kapujába is betalált. A 26. percben Sandro Sirigu adott be jobbról, Sandro Wagner 194 centije és 90 kilója (no meg fejelőtudása) pedig a Bayernnek is megártott – a támadó közelről megszerezte szezonbeli nyolcadik gólját. A Darmstadt valahogy kibírta szünetig, így egygólos vezetéssel vonulhatott pihenőre.

A Bayern-bosszantás hatékonysága érdekében a Darmstadtnak meg kellett volna úsznia a második félidő elejét is, de nem sikerült, a 49. percben Thomas Müller kiegyenlített. A kiscsapat a 71. percig őrizte a nagyon értékes ikszet, ám ekkor megint felbukkant Müller és nem kegyelmezett, majd Robert Lewandowski a 84. percben mindent eldöntött – nagyot küzdött a Darmstadt, de pont ezért nem járt. A meccs legkülönösebb momentuma a Bayern-ultrákhoz fűződik, a Südkurvéban ugyanis bemutattak egy Pep Guardiolát emlegető transzparenst…

HERTHA–WOLFSBURG

A bajnokságban a tavasszal még nyeretlen volt a Hertha, nem véletlen, hogy Dárdai Pál arra célozgatott, a Wolfsburg elleni mérkőzés eldöntheti, hogy a fővárosiak maradnak az élcsoportban, vagy lecsúsznak a dobogóért küzdők versenyében. Az első félidő gólt nem hozott, kényszerű Hertha-cserét igen, Dárdainak a térdét fájlaló Sebastian Langkampot kellett lehívnia a védelemből. A BL-csata után érkező Wolfsburg teljesen ártalmatlan volt, de a Hertha sem tudott sok helyzetet kidolgozni.

A második félidő Wolfsburg-találattal kezdődött, John Brooks hibáját Marcel Schäfer büntette meg egy kapufás góllal. A vendégelőny nem sokáig tartott, az 53. percben szerzett Schäfer-gólra a 60.-ban Salomon Kalou postázta a választ. Az elefántcsontparti támadó tizenegyedik bajnoki gólját szerezte meg – és csupán a harmadikat a berlini Olimpiai Stadionban! A végeredmény 1–1 – a Hertha ötös nyeretlenségi sorozattal kezdte a Bundesliga tavaszi szezonját (négy döntetlen, egy vereség). Más lapra tartozik, hogy még így is könnyen elképzelhető, hogy megtartja a harmadik helyét a forduló végén.

A találkozót követően a mérkőzés alatt is nagyon pörgő Dárdai Pál elégedetlenségét fejezte ki a játékvezető tevékenységét látva – a magyar edző megítélése szerint a bírók nem biztosítanak egyenlő elbírálást Vedad Ibisevicnek.

A TÖBBI PÁLYÁN

Kleinheisler László a kispadra került (és ott is maradt, mivel nem cserélték be) az Ingolstadt–Werder mérkőzésen, melyen a házigazdák Benjamin Hübner góljával hamar megszerezték a vezetést, majd a végén 2–0-s sikert ünnepelhettek

A kieső helyen álló Hoffenheim a mérkőzés elején gólváltásba keveredett a Mainzcal (a 11. és a 13. perc között előbb 0–1, aztán 1–1 lett), majd a 68. perc után is kinyílt a gólzsák, Mark Uth duplával juttatta 3–1-es előnyhöz a hazaiakat, Jairo Sampeiro szépített. A Mainz végül csak riogatta az erre egyáltalán nem rászoruló hazai drukkereket, a Hoffenheim megtartotta a 3–2-es előnyt, és nagyon fontos sikert aratott.

A dobogóra hajtó Mönchengladbach már a 9. percben megszerezte a vezetést az 1. FC Köln elleni, szokás szerint forró hangulatú regionális presztízscsatában, Mahmoud Dahoud gólja pedig döntött is, így a Gladbach egy pontra megközelítette a harmadik helyen álló Herthát.

NÉMETORSZÁG, BUNDESLIGA
22. FORDULÓ

Bayern München–Darmstadt 3–1 (T. Müller 49., 71., Lewandowski 84., ill. Wagner 26.)
Mönchengladbach–Köln 1–0 (Dahoud 9.)
Hertha BSC–Wolfsburg 1–1 (S. Kalou 60., ill. Schäfer 53.)
Hoffenheim–Mainz 3–2 (Amiri 13., Uth 68., 76., ill. J. Córdoba 11., J. Sampeiro 78.)
Ingolstadt–Werder Bremen 2–0 (Hübner 12., Hinterseer 90.)

1. Bayern München 22 19 2 1 56–11 +45 59
2. Borussia Dortmund 21 15 3 3 53–24 +29 48
3. Hertha 22 10 6 6 30–24 +6 36
4. Bayer Leverkusen 21 10 5 6 31–22 +9 35
5. Mönchengladbach 22 11 2 9 43–38 +5 35
6. Schalke 21 10 3 8 30–28 +2 33
7. Mainz 22 10 3 9 29–28 +1 33