Bundesliga: megszakadt az FCB nagy szériája Heynckesszel

2017.11.25. 20:30
A meccs főszereplői, Ginter és Vidal (Fotó: AFP)
A Borussia Mönchengladbach vetett véget a Bayern München nagy sorozatának, miután hazai pályán 2–1-re legyőzte Jupp Heynckes együttesét a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 13. fordulójában.

Jupp Heynckes visszatérése óta kirobbanó formában van a Bayern München, hiszen régi-új edzőjével eddig mind a kilenc meccsét megnyerte. Ezúttal a Borussia Mönchengladbachhoz látogattak a bajorok, amelynél Heynckes játékos-pályafutása java részét töltötte, több mint 200 gólt szerzett a klub színeiben a Bundesligában. A két csapat legutóbbi öt gladbachi bajnokijából csak egyet nyertek meg a hazaiak, még 2015 decemberében (3–1).

Szerencsétlen esettel kezdődött a meccs: a 10. percben megsérült Christoph Kramer, akit le is kellett cserélni, nem tudta a saját lábán elhagyni a pályát. A 39. percben szerezte meg a vezetést a Gladbach: Niklas Süle kezezett a tizenhatoson belül, a videobíró visszanézte az esetet, és büntető lett az ítélet. Thorgan Hazard értékesítette a tizenegyest, Sven Ulreich érezte ugyan az irányt, de hárítani nem tudott.

Még az első félidő lefújása előtt növelni tudta előnyét a hazai gárda. Lars Stindl keresztbe lőtte a labdát a bal oldalról, miután kicselezett több védőt, a hosszún érkező Matthias Ginter pedig az üresen tátongó kapuba belsőzött. A szünetben kétgólos előnyben voltak a hazaiak, a Bayern alig-alig tesztelte Yann Sommert (2–0).

A fordulás után a 74. percben szépített a Bayern: egy szabadrúgás után kifejelték a labdát a hazaiak, de éppen Arturo Vidal elé, aki 22 méterről a bal alsóba lőtt. A hátralévő időben hiába próbálkozott a címvédő, igazán veszélyes helyzetet nem tudott kialakítani, így a 2–1-es Mönchengladbach-siker azt jelenti, hogy Heynckes visszatérése óta a bajorok először kaptak ki.

BUNDESLIGA
13. FORDULÓ
Borussia Mönchengladbach–Bayern München 2–1
(T. Hazad 39. – 11-esből, Ginter 44., ill. Vidal 74.)
KORÁBBAN
Augsburg–Wolfsbug 2–1 (Gregoritsch 51., Finnbogason 78., ill. Didavi 40.)
Borussia Dortmund–Schalke 4–4 (Aubameyang 12., Stambouli 18. – öngól, Götze 20., Guerreiro 25., ill. Burgstaller 61., Harit 65., Caliguri 86., Naldo 94.)
Eintracht Frankfurt–Bayer Leverkusen 0–1 (Volland 76.)
Freiburg–Mainz 2–1 (Petersen 51., Kath 91., ill. Trochowski 92.)
RB Leipzig–Werder Bremen 2–0 (N. Keita 34., Bernardo 87.)

1. Bayern München 13 9 2 2 31–10 +21 29
2. RB Leipzig 13 8 2 3 22–15 +7 26
3. Schalke 13 7 3 3 20–14 +6 24
4. Mönchengladbach 13 7 3 3 23–22 +1 24
5. Borussia Dortmund 13 6 3 4 33–20 +13 21