Bundesliga: Lewandowski 91. perces góljával fordított a Bayern

2017.01.20. 22:27
Robert Lewandowski mértani pontosságú, a Freiburg számára kegyetlen megmozdulása döntött (Fotó: AFP)
Bár a negyedik percben hátrányba került, Robert Lewandowski duplájával fordított Freiburgban a Bundesliga élén álló Bayern München a Bundesliga első 2017-es mérkőzésén, így hat pontra növelte előnyét a tabellán.

Hivatalosan az őszi idény utolsó fordulóját kezdték meg péntek este a Bundesligában. A Freiburg alaposan elázott pályán fogadta az éllovas Bayernt, és már a negyedik percben vezetést szerzett Janik Haberer révén.

A Bayern nehezen lendült játékba, a 35. percben egy szöglet után Robert Lewandowski érkezett középen, és bár Alexander Schwolow kapus beleütött a labdába, az így is a hálóban kötött ki. A lengyel csatárnak ez volt a 13. gólja az idényben, és a 60. bajnoki találata a Bayernben – ehhez mindössze 80 mérkőzés kellett neki, kevesebb, mint bárkinek a klub történetében (Gerd Müller eddig 93 meccsel volt rekorder).

A fordulás után a Bayern már uralta a mérkőzést, amelynek színvonala visszaesett. Kevés lehetőség adódott, a Bayern Arjen Robben lövésével veszélyeztetett, az okosan védekező Freiburg ellentámadásai végén teremtett helyzetet.

Amikor már úgy tűnt, osztozkodnak a pontokon, a 91. percben Lewandowski a Freiburg kapuja előtt a védők között klasszis megoldással kapura tudott fordulni, és ugyan sutának tűnt a rúgó mozdulata, a labda éppen a kapufa belső oldala mellett a gólvonalon túlra csorgott. 1–2