Bundesliga: Lewandowski 2, Müller 2, Bayern München 4

M. D.M. D.
2020.10.17. 20:27
Robert Lewandowski (balra) és Thomas Müller is duplázott a Bielefeld ellen (Fotó: AFP)
Robert Lewandowski és Thomas Müller két-két góljával a Bayern München 4–1-re legyőzte idegenben az újonc Arminia Bielefeldet a német labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 4. fordulójában szombaton.

Több mint tizenegy év elteltével lépett újra pályára Bielefeldben Bundesliga-mérkőzésen a Bayern, amely 2009 áprilisában a Butt – Lahm, Demichelis, Lúcio, Lell – Schweinsteiger (Borowski, 83.), Van Bommel, Ottl – Sosa (Hamit Altintop, 58.), Toni (T. Müller, 94.), Ribéry összetételben nyert 1–0-ra, míg most a Neuer – Pavard, Süle, Alaba, L. Hernandez (A. Davies, 90.) – Tolisso, Goretzka (Javi Martínez, 65.) – Gnabry (Douglas Costa, 65.), T. Müller, Coman (Musiala, 86.) – Lewandowski (Choupo-Moting, 86.) felállásban 4–1-re.

Robert Lewandowski és Thomas Müller már az 51. percre 4–0-s előnyhöz juttatta a müncheni sztárcsapatot, a lengyel és a német futballista is két góllal és egy gólpasszal vette ki a részét a magabiztos sikerből. Mostani duplájának köszönhetően Lewandowski mind a tizennyolc, a Bundesliga jelenlegi kiírásában szereplő csapatnak lőtt már gólt, beleértve a Bayernt is, melynek kapuját még a Borussia Dortmund színeiben vette be.

A bajorok Corentin Tolisso gólhelyzetben kilépő támadóval szemben elkövetett szabálytalansága és kiállítása miatt az utolsó negyedórában emberhátrányban játszottak.

A Bayern első négy bajnoki meccsén összesen 25 gól született – a Schalkét 8–0-ra, a Herthát 4–3-ra verte meg, a Hoffenheimtől 4–1-re kapott ki –, és egy pont lemaradással az RB Leipzig mögött jelenleg második a tabellán.

A MECCS ÖSSZEFOGLALÓJA

NÉMET BUNDESLIGA
4. FORDULÓ
Bielefeld–Bayern München 1–4 (Doan 58., ill. T. Müller 8., 51., Lewandowski 26., 45.)
Kiállítva: Tolisso (Bayern München, 76.)
Mönchengladbach–Wolfsburg 1–1 (J. Hofmann 78., ill. Weghorst 85.)