Bundesliga: Lewa rekordja, James-tripla, Bayern-hatos

2019.03.17. 19:48
James Rodríguez tétmeccsen először triplázott a Bayern Münchenben (Fotó: AFP)
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 26. fordulójának záró mérkőzésén a Bayern München hazai pályán 6–0-ra győzött a Mainz ellen.

A Bayern München azzal a céllal léphetett pályára a Mainz elleni bajnokin, hogy valamelyest jobb kedvre derítse szurkolóit a Liverpoollal szembeni hétközi vereség, illetve Bajnokok Ligája-búcsú után.

Nos, a lengyel Robert Lewandowski már a 3. percben tett arról, hogy ezúttal jól szórakozzanak a bajor drukkerek, David Alaba centerezésére tökéletesen érkezett, és az ötösről meg is szerezte a vezetést csapatának (1–0). A bajnokságban ez volt a 18. gólja, amivel vezeti a góllövőlistát, és összességében már a 198. gólját szerezte a német élvonalban, ezzel a perui Claudio Pizarrót megelőzve ő lett a Bundesliga történetének legeredményesebb légiósa.

A gól után a Mainznak is volt egy-két veszélyes ellentámadása, egy ízben pedig Manuel Neuer hozta a szívbajt a hazai drukkerekre, amikor kis híján gólpasszt adott az ellenfélnek (eladta a labdát, de védeni tudott).

A szünet előtt előbb a kolumbiai James Rodríguez lőtt gólt Leon Goretzka mellel lekészített labdájából, majd kontra végén a francia Kingsley Coman is betalált, aki a bal szélen robogott el, majd a tizenhatoshoz érve a kapu hosszú oldalába lőtt (3–0).

A második félidőben gálamérkőzést rendezett a Bayern. James Rodríguez az 51. és az 55. perc között újabb két gólt szerzett, legutóbb 2011-ben az FC Porto játékosaként triplázott tétmeccsen. A Bayern pedig még sosem nyert legalább öt góllal bajnoki meccset a Mainz ellen.

De most sem öt lett a vége, hanem 6–0, mivel a csereként beálló, 18 éves Alphonso Davies megszerezte az első gólját a Bayernben.

A győzelemmel a müncheniek jobb gólkülönbségüknek köszönhetően visszavették a vezetést a tabellán a Dortmund előtt, és a végelszámolásnál még sokat érhet, hogy a legutóbbi három bajnoki meccsükön (a mostanival együtt) 17 gólt szereztek, és csak egyet kaptak. Ennek azért örülhetnek a Bayern-drukkerek, ha már a BL-ben nem is szerez több gólt a csapatuk ebben az idényben...

A mérkőzés góljai:

NÉMET BUNDESLIGA
26. FORDULÓ
Bayern München–Mainz 6–0 (Lewandowski 3., J. Rodríguez 33., 51., 55., Coman 39., A. Davies 70.)
KORÁBBAN
Eintracht Frankfurt–Nürnberg1–0
(Hinteregger 31.)
Bayer Leverkusen–Werder Bremen 1–3
(L. Bailey 75., ill. M. Kruse 13., 95., Rashica 37.)
Schalke–RB Leipzig0–1(T. Werner 14.)
VfB Stuttgart–Hoffenheim1–1(Zuber 66., ill. Kramaric 42.)
Augsburg–Hannover3–1(Cordova 65., Schmid 79., Hahn 86., ill. Weyhandt 8.)
Wolfsburg–Fortuna Düsseldorf5–2(Mehmedi 34., Weghorst 54., 59., 88., Knoche 57., ill. Ayhan 30., Raman 65.)
Hertha BSC–Borussia Dortmund 2–3(S. Kalou 4., 35. – a másodikat 11-esből, ill. Delaney 14., Zagadou 47., Reus 92.)
Borussia Mönchengladbach–Freiburg 1–1(Pléa 16., ill. Grifo 10.)

1. Bayern München 26 19 3 4 68–27 +41 60
2. Borussia Dortmund 26 18 6 2 64–30 +34 60
3. RB Leipzig 26 14 7 5 44–20 +24 49
4. Mönchengladbach 26 14 5 7 45–31 +14 47
5. Eintracht Frankfurt 26 13 7 6 51–30 +21 46
6. Bayer Leverkusen 26 13 3 10 47–40 +7 42
7. Wolfsburg 26 12 6 8 44–39 +5 42