Bundesliga: Kleinheisler kezdett, de ötöt kapott a Werder

2016.02.05. 22:19
Kleinheisler sem tudott segíteni a Werderen (Fotó: AFP)
Kleinheisler László kezdőként 74 percet töltött a pályán a Werder Bremenben, amely a Bundesliga 20. fordulójának nyitó meccsén 5–1-es vereséget szenvedett a Borussia Mönchengladbach otthonában.

A mérkőzésen egyértelműen a Borussia akarata érvényesült, többször is úgy tűnt, mintha osztálykülönbség lett volna a csapatok között. A vezetést a 12. percben szerezte meg a hazai együttes, amikor Thorgan Hazard passzolt önzetlenül Lars Stindlnek, aki közelről az üres kapuba belsőzött.

Majd megtette ezt Andreas Christensen is nem egész húsz perccel később. A védő első gólját szerezte a Bundesligában, a támadás alatt a védők csak nyomozták a labdát.

Christensen a második félidő elején is betalált – egy szögletet követően közelről fejelt a kapuba. Úgy tűnt, végérvényesen eldőlt a találkozó.

Aztán a semmiből kiharcolt egy 11-est a Werder, amit Claudio Pizarro értékesített. A perui csatár 400. meccsén lépett pályára a német élvonalban, s már a 182. gólját szerezte. A Bayern korábbi játékosa mindkét kategóriában csúcstartó – a külföldiek között.

Ekkor egy jó tíz perc volt a meccsen, amikor a Werder veszélyesebben játszott, de nem tudott újabb gólt szerezni. Pedig volt, amikor Kleinheisler előtt nem sokkal gurult el a labda a kapu előterében.

Aztán a Mönchengladbach is kiharcolt egy 11-est, Raffael pedig belőtte, amivel tényleg tét nélkülivé vált az utolsó húsz perc. A 74. percben Kleinheislert le is cserélték. Havard Nordtveit szép emelését, a Borussia ötödik gólját így már nem a pályán élte át a magyar légiós.

A magyar középpályás nem lógott ki a csapatból, azt azonban el kell ismerni, hogy az egész Werder nagyon halovány teljesítményt nyújtott.

BUNDESLIGA
20. FORDULÓ

Borussia Mönchengladbach–Werder Bremen 5–1 (Stindl 12., Christensen 31. 50., Raffael 70. – 11-esből, Nordveit 87., ill. Pizarro 56. – 11-esből)

1. Bayern München 19 17 1 1 50–9 +41 52
2. Borussia Dortmund 19 14 2 3 52–24 +28 44
3. Hertha 19 10 4 5 29–21 +8 34
4. Mönchengladbach 20 10 2 8 40–35 +5 32
5. Bayer Leverkusen 19 9 4 6 29–21 +8 31
6. Schalke 19 9 3 7 26–26 0 30
7. Wolfsburg 19 7 6 6 29–25 +4 27
8. Mainz 19 8 3 8 24–24 0 27