Bundesliga: kiütéses vereséget szenvedett a Hertha Dárdai búcsúmeccsén

2019.05.18. 17:26
Csúfosra sikeredett Dárdai utolsó mérkőzése a Hertha kispadján (Fotó: AFP)
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) utolsó fordulójában Dárdai Pál vezetőedzőként vereséggel búcsúzott a Herthától. A Bayer Leverkusen 5–1-re legyőzte idegenben a berlinieket, így kiharcolta a Bajnokok Ligája-indulást. A Wolfsburg nyolcat vágott az Augsburgnak, Szalai Ádámék a hajrában csúsztak le az Európa-liga-selejtezőt érő 7. pozícióról. Az RB Leipzig Gulácsi Péter és Willi Orbán nélkül szenvedett vereséget.

A Bayer Leverkusen Kai Havertz góljával szerezte meg a vezetést a Hertha otthonában, ám nem tartott sokáig a vendégek öröme, hat perccel később Valentino Lazaro egyenlített. Az első félidő végéig Lucas Alario is bevette a berliniek kapuját, így hátrányban mehetett a szünetre Dárdai Pál csapata. A második félidőben Julian Brandt gólja után Alario másodszor, majd harmadszor is betalált, így 5–1-es vereséggel búcsúzott a Hertha kispadjától a magyar vezetőedző.

Dárdai Pál búcsújáról ide kattintva olvashatnak bővebben!

A Mainz–Hoffenheim mérkőzésen Isak Belfodil és Andrej Kramaric találatával kétgólos előnybe kerültek a vendégek, viszont még a szünet előtt kiállította Christoph Baumgartnert a játékvezető két sárga lap után, aminek a második félidőben meg is itta a levét a Hoffenheim. Daniel Brosinski büntetőből szépített, majd negyedórával a vége előtt Jean-Paul Boëtius gólját még visszavonta a videobíró, viszont a 84. percben megszerezte a holland szélső a Mainz egyenlítő gólját. A hármas sípszóig Boëtius szerzett még egy gólt, valamint Jean-Philippe Mateta is betalált a hazaiaktól – vereségével lecsúszott a Hoffenheim az El-selejtezőt érő hetedik helyről.

A Wolfsburg nagyjából egy félidő alatt lerendezte hazai pályán az Augsburgot Wout Weghorst vezetésével. A második játékrészben a holland támadó harmadszor is betalált, a Wolfsburg pedig gyakorlatilag átgázolt az Augsburgon, így megszerezték az automatikus Európa-liga-indulást jelentő hatodik helyet.

Az RB Leipzig Gulácsi Péter és Willi Orban nélkül kapott ki a Werder Bremen otthonában, a Freiburg 5–1-re ütötte ki a Nünrberget, míg a Fortuna Düsseldorf hazai pályán nyert a Hannover ellen.

A német élvonal további magyar légiósai közül Szalai Ádám a 32. percben állt be csereként a Hoffenheimbe, míg Sallai Roland bő negyedórát kapott a Nürnberg ellen.

A német Bundesliga csapatai közül a Bayern München, a Borussia Dortmund, az RB Leipzig és a Bayer Leverkusen indul a Bajnokok Ligájában. A Mönchengladbach és a Wolfsburg Európa-liga főtáblás lett, míg a Frankfurt a második selejtezőkörben csatlakozik az El-be. Kiesett a Nürnberg és a Hannover, a VfB Stuttgart készülhet a osztályozós párharcra a másodosztály 3. helyezettje ellen.

NÉMET BUNDESLIGA
34. FORDULÓ

Bayern München–Eintracht Frankfurt 5–1 (Coman 4., Alaba 53., R. Sanches 58., Ribéry 72., Robben 78., ill. Haller 50.) – a mérkőzésről bővebben itt olvashatnak!
Borussia Mönchengladbach–Borussia Dortmund 0–2 (Sancho 45., Reus 54.) – a mérkőzésről bővebben itt olvashatnak!
Schalke 04–VfB Stuttgart 0–0
Hertha BSC–Bayer Leverkusen 1–5 (Lazaro 34., ill. Havertz 28., Alario 38., 72., 88., Brandt 54.)
Werder Bremen–RB Leipzig 2–1 (Rashica 35. – 11-esből, Pizarro 88., ill., Mukiele 86.)
Freiburg–Nürnberg 5–1 (Terrazzino 7., Walfschmidt 34., Petersen 54., 56., Grifo 61., ill, Löwen 70.)
Mainz 05–Hoffenheim 4–2 (Brosinski 65. – 11-esből, Boëtius 84., 90., Mateta 93., ill. Belfodil 12., Kramaric 34.)
Wolfsburg–Augsburg 8–1 (Weghorst 21., 37., 55., Knoche 41., Ginczek 57., Rexhbecaj 60., Brekalo 85., ill. Schiber 82.)
Fortuna Düsseldorf–Hannover 96 2–1 (Hennings 56., Karaman 61., ill. N. Müller 78.)