Bundesliga: kiütéses győzelem Wolfsburgban és Stuttgartban

2015.11.21. 17:33
A Wolfsburg hat-, az eddig sereghajtó Augsburg négygólos győzelmet aratott a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 13. fordulójának szombati játéknapján, és ha nem is könnyen, de győzött a Borussia Mönchengladbach is, amely rendkívül rossz szezonrajtja ellenére már a negyedik helyen áll a tabellán.

A Hannover megszorongatta a Mönchengladbachot, ám pontot végül nem sikerült szereznie – Raffael a hajrában gondoskodott arról, hogy a néhány hete sikeresen beugró tréner, André Schubert első hivatalos vezetőedzői mérkőzése három pontot hozzon a zöld-fehérek konyhájára. Schubert nyolc élvonalbeli bajnokin dirigálta eddig a Gladbachot, még veretlen – ilyen kezdésre korábban egyedül a legendás Udo Lattek volt képes.Hannover megszorongatta a Mönchengladbachot, ám pontot végül nem sikerült szereznie – Raffael a hajrában gondoskodott arról, hogy a néhány hete sikeresen beugró tréner, André Schubert első hivatalos vezetőedzői mérkőzése három pontot hozzon a zöld-fehérek konyhájára. Schubert nyolc élvonalbeli bajnokin dirigálta eddig a Gladbachot, még veretlen – ilyen kezdésre korábban egyedül a legendás Udo Lattek volt képes.

A Wolfsburg több mint tizennégy esztendeje nem szerzett hat gólt egy bajnoki mérkőzésen – akkori áldozata az Unterhaching volt. Érdekesség, hogy a Wolfsburg eddig is a ma megszórt ellenfele, a Werder Bremen ellen termelte a leghatékonyabban a gólokat a Bundesligában.

A Leverkusen frankfurti győzelmének fő letéteményese a két gólt szerző Javier Hernández volt; „Chicharito” – aki egyhuzamban a negyedik bajnokiján volt eredményes – a Bajnokok Ligája és a Német Kupa után immár a bajnokságban is duplázott a Bayer színeiben.

Az Augsburg két hónapja nyert legutóbb, akkor a Hannovert verte meg – most egy másik közvetlen rivális, a Stuttgart otthonában rendezett gólfesztivált, rövid élvonalbeli történelme legnagyobbikát. A fokozott biztonsági ellenőrzések miatt mintegy negyedórás késéssel kezdték a két sváb csapat alsóházi derbijét.

NÉMET BUNDESLIGA
13. FORDULÓ, szombati mérkőzések

Mönchengladbach–Hannover 2–1 (I. Traoré 34., Raffael 84., ill. A. Sobiech 65.)
Wolfsburg–Werder Bremen 6–0 (Galvez 11. – öngól, M. Kruse 44., 87., Vieirinha 56., Guilavogui 67., Dost 78.)
Stuttgart–Augsburg 0–4 (Esswein 11., 17., Callsen-Bracker 36., Ku Dzsa Csol 54.)
Eintracht Frankfurt–Bayer Leverkusen 1–3 (Medojevics 45., ill. J. Hernández 23., 39., Calhanoglu 72.)
Köln–Mainz 0–0
Schalke–Bayern München 1–3 (M. Meyer 17., ill. Alaba 9., Javi Martínez 69., Th. Müller 92.)

1. Bayern München 13 12 1 40–5 +35