Bundesliga: kiszenvedte a BVB, újra nyert a Hoffenheim

2017.01.21. 17:25
André Schürrle az első bajnoki gólját szerezte meg a Dortmundban (Fotó: AFP)
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 17. fordulójában a 39. perctől emberelőnyben játszó Borussia Dortmund 2–1-re győzött a Werder Bremen otthonában. Újra nyert a Hoffenheim, megint volt hamburgi piros lap.

Nagyszerűen kezdődött a mérkőzés a Dortmund számára, Schürrle lépett ki egyedül a labdával, elhúzta Drobny mellett, majd az üres kapuba lőtt, már az 5. percben vezettek a vendégek (0–1).

A nyáron szerződtetett támadó első bajnoki gólját szerezte a BVB-ben, ehhez 20 kapura lövésre volt szüksége.

GULÁCSIÉK SIMÁN NYERTEK
Gulácsi Péter csapata, az RB Leipzig hazai pályán 3–0-ra legyőzte a meccs túlnyomó részében emberhátrányban játszó Eintracht Frankfurtot. A vendégeknél a sérült Huszti Szabolcs nem került be a keretbe. Bővebben itt!

Még mindig csak a 11. percben jártunk, amikor Schürrle saját és csapata góljainak számát is megduplázhatta volna, de estében hiába húzta a bal alsóra, a kapus ezúttal leért a labdára.

Az első negyedórát követően kezdett éledezni a Werder, és előbb Bartels lövésénél kellett Weidenfellernek hárítania, majd a játékrész hajrájához érve hazai szabadrúgás után Delaney közeli lövésénél is, a kipattanó labdát pedig a kapu fölé rúgták a brémaiak.

A 39. percben aztán még nagyobb bajba került a Werder, a kilépő Reust a kifutó Drobny kapus letalpalta a tizenhatos előterében, amiért rögvest villant a piros lap.

Az első félidő végén így is egyenlíthetett volna a házigazda, de Fritz bombája után a lécről a gólvonal elé pattant a labda.

Ami ekkor nem sikerült, az összejött az 59. percben – hiába nyomott a Dortmund, egyenlített a Werder! Bartels harcolt ki magának lövőhelyzetet, és a bal alsóba tekert (1–1).

Sorozatban a 16. Bundesliga-meccsén szerzett gólt a brémai csapat.

A Dortmund az előző szezonban egy bajnokit sem vesztett el, amelyen vezetést szerzett (19 győzelem, 2 döntetlen), ebben az idényben mind a hét ilyen meccsét megnyert.

Hogy ez a sorozat ne szakadjon meg, arról a 71. percben Piszczek gondoskodott, aki átemelte a tétovázó kapust – megszerezve a győztes gólt (1–2).

A Szalai Ádám nélkül felálló (a magyar csatár nevezve volt a meccsre, de nem cserélték be) Hoffenheim Sandro Wagner és Andrej Kramaric találatával nyert az Augsburg otthonában (0–2), így feljött a 3. helyre a tabellán, igaz, a Frankfurt még szombaton, a Hertha pedig vasárnap visszaelőzheti.

A Hamburgban Albin Ekdal a 28. és a 34. percben is sárgát kapott, így a legutóbbi 11 bajnokin ötödször állítottak ki HSV-játékost. A Wolfsburg a 83. percben büntetett, Mario Gomez góljával nyert (1–0). A Schalke a ráadás pillanataiban döntött az Ingolstadt ellen (1–0).

NÉMET BUNDESLIGA
17. FORDULÓ

Schalke 04–Ingolstadt 1–0 (Burgstaller 92.)
Wolfsburg–Hamburg 1–0 (Gomez 83.)
Augsburg–Hoffenheim 0–2 (Wagner 47., Kramaric 64.)
Werder Bremen–Borussia Dortmund 1–2 (Bartels 59., ill. Schürrle 5., Piszczek 71.)
Darmstadt–Mönchengladbach 0–0
RB Leipzig–Eintracht Frankfurt 3–0 (Compper 6., Werner 45+4., Vallejo 67.)

1. Bayern München 17 13 3 1 40–10 +30 42
2. RB Leipzig 17 12 3 2 34–15 +19 39
3. Hoffenheim 17 7 10 30–17 +13 31
4. Borussia Dortmund 17 8 6 3 37–20 +17 30
5. Hertha 16 9 3 4 24–16 +8 30
6. Eintracht Frankfurt 17 8 5 4 22–15 +7 29