Bundesliga: a Bayern Kimmich bombagóljával mentett pontot

B. A.B. A.
2023.01.24. 22:33
Kimmich bombagóljával alakult ki az 1–1-es döntetlen Münchenben (Fotó: Getty Images)
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 17. fordulójában a Köln sokáig vezetett Münchenben, de Joshua Kimmich távoli lövésével a 90. percben döntetlenre mentette a mérkőzést a Bayern. A Wolfsburg az előző fordulóban hat gólt ért el, ezúttal öt gólig jutott a Hertha BSC ellen, míg a Stuttgart fordulatos mérkőzésen 2–2-es döntetlent játszott a Hoffenheim otthonában.

Bayern München–Köln

Jól kezdték a mérkőzést a vendégek. Julian Chabot csúsztatta meg a labdát Eljesz Szkiri elé vendégszögletet követően, a tunéziai középpályás pedig közelről a kapuba talált. 0–1 (VIDEÓ ITT!)

A címvédő ezután a kezébe vette az irányítást, 70 százalék felett birtokolta a labdát. Marvin Schwäbe azonban védte előbb Serge Gnabry tekerését, majd Benjamin Pavard próbálkozását is, míg a Köln a kitámadó Bayern ellen kontrákból próbált veszélyt teremteni.

Már a zsebükben érezhették a három pontot a vendégek, amikor Joshua Kimmich távoli lövése a léc segítségével a hálóban kötött ki, pontot mentve a bajoroknak. 1–1

A Bayern 23-szor lőtt/fejelt kapura, hétszer el is találta a kaput, míg a Köln két kapura lövéséből volt egyszer eredményes.

Hertha BSC–Wolfsburg

Már az első félidőben hármat vágott a Wolfsburg. A negyedik percben Patrick Wimmer szabadrúgásból Mattias Svanberghez passzolt, aki kapásból a kapu jobb oldalába lőtt (VIDEÓ ITT!). A 31. percben újabb vendégszabadrúgás következett, a labdába kézzel belekapott Dodi Lukebakio, így jöhetett a büntető és a sárga lap a belga csatárnak. A tizenegyest Maximilian Arnold értékesítette (VIDEÓ ITT!). Három perc elteltével jött az újabb gól. A Hertha a saját térfelén adta el a labdát, és ezt Jonas Wind használta ki a kapust átemelve. 0–3 (VIDEÓ ITT!)

A második félidőben Ridle Baku lőtte a negyediket a 72. percben, Svanberg keresztpasszából (VIDEÓ ITT!), a 86. percben pedig Omar Marmoush állította be a 0–5-ös végeredményt.

Hoffenheim–VfB Stuttgart

A Hoffenheim kezdőcsapatának átlagéletkora 28 év és 60 nap volt, ami a klub történetének legidősebb kezdője a Bundesligában.

A 31 éves horvát csatár, Andrej Kramaric a 11. percben szerzett vezetést Angelino passzából (VIDEÓ ITT!). Az első félidő hosszabbításban egyenlített a Stuttgart: Naouirou Ahamada labdájából Serhou Guirassy ugrott ki, és a 16-osról a rövid felsőbe tüzelt (VIDEÓ ITT!). 1–1

A hajrára fordulva Endo Vataru révén a vendégeknél volt az előny (VIDEÓ ITT!), Kramaric a hosszabbítás pillanataiban azonban kiegyenlített (VIDEÓ ITT!) az Ahamada kiállítása miatt a mérkőzést tíz emberrel befejező Stuttgart ellen. 2–2

NÉMET BUNDESLIGA
17. FORDULÓ
Bayern München–1. FC Köln 1–1 (Kimmich 90., ill. Szkiri 4.)
Hertha BSC–Wolfsburg 0–5 (Svanberg 4., Arnold 31. – 11-esből, Wind 34., R. Baku 72., Marmoush 86.)
Hoffenheim–VfB Stuttgart 2–2 (Kramaric 11., 90+4., ill. Guirassy 45+5., Endo 77.)
Kiállítva: Ahamada (78. – Stuttgart)
Korábban
Schalke–RB Leipzig 1–6 (Kozuki 56., ill.André Silva 7., 44., Henrichs 15., Werner 45+2., Olmo 83., Poulsen 89.)