Bundesliga: jó az öreg a háznál – Ribéry vezette győzelemre a Bayernt

2018.12.22. 20:25
Ribéry 9 hónap után szerzett újra két gólt egy bajnokin (Fotó: AFP)
A német élvonalbeli bajnokság 17. fordulójában az utolsó szombati mérkőzésen a Bayern München legyőzte az Eintracht Frankfurtot, S Franck Ribéry duplájával, valamint Rafinha találatával végül 3–0-ra nyert.

Valódi rangadóval zárult a német Bundesliga 17. fordulójának szombati napja: a meccs előtt a tabella harmadik helyén álló Bayern München látogatott az ötödik helyet elfoglaló Eintracht Frankfurt otthonába.

A meccs első helyzetei még a Frankfurt előtt adódtak, ám igazi bravúrokat már Kevin Trappnak, az Eintracht kapusának kellett bemutatnia az első negyedóra vége felé közeledve. A folytatásban is inkább a Bayern fölénye volt a jellemző, s ezt a vendégek végül az első félóra eltelte után pár perccel tudták gólra váltani – korelnökük, a 35 éves Franck Ribéry találatával.

A második félidő sem hozott túl sok változást a játék képébe: a szünet után úgy negyed óráig többször veszélyeztetett az Eintracht – főleg Jonathan de Guzman pontrúgásai után a tizenhatoson belülre ívelt labdákból próbálkozott gólszerzéssel a hazai csapat, ám nem járt sikerrel.

Nem úgy a Bayern, sőt, Ribéry!

A veterán francia, isdmét betalált, s ahogy az első félidőben, úgy most is tíz perccel a játékrész vége előtt volt eredményes. Joshua Kimmich-hel kényszerítőzött, a visszakapott labdát a lehető legjobban sikerült rosszul eltalálnia, így becsapta a vetődő Trappot, s a kapufáról pattant a gólvonal mögé a labda.

Ribéry idén márciusban a Hannover 6–0-s legyőzésekor duplázott legutóbb a bajnokságban, s az elmúlt három bajnoki mérkőzésén már a 4. góljánál jár.

A mérkőzés végeredményét aztán Rafinha állította be amikor a 88. percben jobbról beadással próbálkozott, ám lecsúszott a labda a lábáról, s a meglepett Trapp fölött a hálóba hullott.

A Bayern ezzel tehát győzött, s kihasználta, hogy a Mönchengladbach pénteken kikapott a listavezető Dortmund otthonában, s felugrott a tabella második helyére.

NÉMET BUNDESLIGA
17. FORDULÓ

Eintracht Frankfurt–Bayern München 0–3
(Ribéry 35., 80., Rafinha 88.)

KORÁBBAN
RB Leipzig–Werder Bremen 3–2 (Klostermann 22., Werner 38., Bruma 87. ill. Kruse 67., Sargent 77.)
Bayer Leverkusen–Hertha BSC 3–1 (Volland 5., Havertz 23., 48. ill. Torunarigha 27.)
VfB Stuttgart–Schake 04 1–3 (N. González 76., ill. Skrzybski 10., Sané 70., Kutucu 78.)
Hannover 96–Fortuna Düsseldorf 0–1 (Fink 92.)
Nürnberg–Freiburg 0–1 (Gulde 19.)