Bundesliga: Huszti győztes meccsen tért vissza a német élvonalba

2016.01.24. 17:28
Huszti Szabolcs három Meier-gólnak és győzelemnek örülhetett (Fotó: AFP)
A német labdarúgó Bundesliga 18. fordulójában a Frankfurt csapatkapitánya, Alexander Meier triplájának köszönhetően 3–2-re legyőzte a vendég Wolfsburgot. A német élvonalba visszatérő Huszti Szabolcs végigjátszotta a mérkőzést a házigazda Eintracht színeiben.

Több mint egy óráig nem sok minden utalt arra, hogy ünnepelve távoznak majd az Eintracht-drukkerek a frankfurti stadionból: a Wolfsburg jobban kezdett és Dante góljával egy szabadrúgást követően a 25. percben megérdemelten vezetést is szerzett. A 66. percben Alexander Meier egalizált, majd a hatalmas termetű támadó ettől úgy felbuzdult, hogy hét perccel később már a vezetést is megszerezte a Majna-partiaknak.

A 79. percben jött az egyenlítő vendéggól – André Schürrle vette be a kaput –, de ez sem volt elég a Wolfsburgnak a pontszerzéshez, mivel Meier a 93. percben megszerezte csapata és saját maga harmadik gólját, eldöntve ezzel a találkozót. Meier másodszor triplázott a bajnoki szezonban (először még szeptemberben, az 1. FC Köln ellen), s immár tíz találatnál jár. Huszti Szabolcs végigjátszotta a mérkőzést, az 56. percben taktikai szabálytalanságért sárga lapot kapott.

NÉMET BUNDESLIGA
18. FORDULÓ
Eintracht Frankfurt–Wolfsburg 3–2
(A. Meier 66., 73., 93., ill. Dante 25., Schürrle 79.)
AZ ESTI MÉRKŐZÉSEN
Schalke 04–Werder Bremen 1–3 (Matip 4., ill. Fritz 43., C. Pizarro 54., Ujah 89.)
(Kleinheisler László bekerült a meccskeretbe, a brémai csapat kispadján van)

1. Bayern München 18 16 1 1 48–9 +39 49
2. Borussia Dortmund 18 13 2 3 50–24 +26 41
3. Hertha 18 10 3 5 26–18 +8 33
4. Mönchengladbach 18 9 2 7 35–33 +2 29
5. Bayer Leverkusen 18 8 4 6 26–21 +5 28
6. Schalke 18 8 3 7 24–26 –2 27
7. Wolfsburg 18 7 5 6 28–24 +4 26
8. Mainz 18 7 3 8 23–24 –1 24