Bundesliga: hősies hajrát produkálva fordított a Gladbach

2019.09.22. 17:30
Marcus Thuram (középen) jelentette a különbséget a két csapat között (Fotó: AFP)
A Borussia Mönchengladbach 2–1-re legyőzte a Fortuna Düsseldorfot a német labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 5. fordulójában.

A Mönchengladbach a Bundesligában, hazai környezetben próbált vigasztalódni a hétközi El-blama után – csütörtök este az osztrák első osztályú Wolfsberg 4–0-ra sokkolta a Borussia Park közönségét.

Hiába voltak esélyesebbek a hazaiak, ez a meccs sem kezdődött jól a számukra, Nuhu Kasim fejes góljával ugyanis már a 6. percben előnybe került a Düsseldorf. A vendégek sokáig őrizték a vezetést, ám a 67. percben minden megváltozott. Ekkor ugyanis beállt az 1998-as világbajnok Lilian Thuram fia, Marcus Thuram, aki egymaga megfordította a meccset – a 74., majd a 89. percben is eredményes volt, így a Gladbach 2–1-re nyert.

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA

NÉMET BUNDESLIGA
5. FORDULÓ

Borussia Mönchengladbach–Fortuna Düsseldorf 2–1 (Thuram 74., 89., ill. Kasim 6.)
18.00: Eintracht Frankfurt–Borussia Dortmund (Tv: Sport2)

1. RB Leipzig 5 4 1 13–3 +10 13
2. Bayern München 5 3 2 16–4 +12 11
3. Freiburg 5 3 1 1 11–4 +7 10
4. Schalke 5 3 1 1 10–5 +5 10
5. Mönchengladbach 5 3 1 1 7–5 +2 10
6. Bayer Leverkusen 5 3 1 1 8–7 +1 10
7. Borussia Dortmund 4 3 1 13–5 +8 9