Bundesliga: hétfőn tárgyalnak a leverkuseni „fantomgólról”

MTI MTIMTI MTI
2013.10.22. 16:46
Hétfőn tárgyal a Német Labdarúgó-szövetség (DFB) fegyelmi bizottsága a múlt pénteki Hoffenheim–Bayer Leverkusen bajnoki mérkőzésen született „fantomgólról”.

A meccset a vendégek nyerték meg 2–1-re úgy, hogy a 70. percben Stefan Kiessling fejese az oldalhálón keresztül jutott a kapuba, a játékvezető, Felix Brych mégis gólt ítélt. Ezzel lett 2–0 az állás a Lerverkusennek, majd a Hoffenheim – amely a 83. percben büntetőt rontott – a 88. percben szépített, ám végül nem tudott pontot szerezni.

A hoffenheimiek hivatalosan tiltakoztak a DFB-nél, és azt szeretnék elérni, hogy újrajátsszák a találkozót.

A Bundesligában volt már hasonló „fantomgól”, 1994-ben a Bayern München szerzett ilyet a Nürnberg ellen, azt a mérkőzést újrajátszották.