Dárdai Herthája megállította Reusékat, újabb 2016-os iksz

2016.02.06. 15:23
Henrih Mhitarjan (balra) sem boldogult a berlini védelemmel (Fotó: AFP)
Dárdai Pál csapata, a Hertha BSC hazai pályán gól nélküli döntetlent játszott a Borussia Dortmunddal a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 20. fordulójának szombati rangadóján. Huszti Szabolcs csapata, az Eintracht Frankfurt hazai pályán súlyos vereséget szenvedett a Stuttgarttól (2–4), és a sereghajtó Hannover – Szalai Ádámmal a soraiban – szintén a saját közönsége előtt veszített, ellenfele a Mainz volt (0–1).

Ez volt a Hertha történelmének 1100. Bundesliga-mérkőzése (a klub a 13. helyen áll ezzel a rangsorban), a két csapat pedig 58-szor csapott eddig össze a német élvonalban, s most játszott először úgy, hogy mindkettő a dobogón áll – igaz, tízpontos különbséggel a BVB javára.

GYORSMÉRLEG

„A gól nélküli döntetlennel mindkét fél elégedett lehet – idézi a Bundesliga hivatalos honlapja Dárdai Pált. – Az első félidőben megleptük a Borussiát, érzésem szerint az a játékrész a miénk volt. A szünet után kivárásra játszottunk, lestük, mikor hibázik az ellenfél, és nem hiába tettük… Még meg kell tanulnunk élni azzal a kevés lehetőséggel, ami egy topcsapat ellen adódik a győzelem kiharcolására.”

„Időbe telt, ameddig alkalmazkodtunk a játékhoz és a körülményekhez – értékelt Thomas Tuchel, a Dortmund trénere. – A játéktérről nem sok jót lehet elmondani, nem volt öröm futballozni rajta. A második félidőben egyértelműen uraltuk a játékot, de nem futballoztunk elég jól ahhoz, hogy a magunk javára fordítsuk az eredményt.”

Dárdai Pál csapata 2016-ban még nem nyert bajnokit, két döntetlennel indította az új évet a Hertha, ám ennek ellenére a szezonban először telt ház volt, 76 ezer néző látta a találkozót.

Azt, amelynek első félidejében a Hertha volt az aktívabb, különösen a pontrúgásai voltak veszélyesek a hazaiaknak, míg a Dortmund meglepően visszafogott volt, egyedül Marco Reus játékában volt lendület, ám beadásait rendre hatástalanították Dárdai Pál védői.

A második félidőben már sokkal aktívabb volt a vendégcsapat, a legnagyobb ziccer Henrih Mhitarjan előtt adódott, aki 14 méterről lőhetett szabadon, de nagyon rosszul találta el a labdát. A hiba majdnem megbosszulta magát, de csak majdnem. Egy Hertha-kontra végén Salomon Kalou nem passzolt, egyedül akarta befejezni, de lövése pontatlanra sikeredett.

Dárdai Pál Herthája így a harmadik 2016-os bajnokiját is döntetlennel zárta.

KATTINTSON IDE A TALÁLKOZÓ ÉLŐ, SZÖVEGES TUDÓSÍTÁSÁÉRT!

MEGSZAKADT A BAYERN-SZÉRIA

Négy győzelem után ezúttal csupán egy pont: az éllovas Bayern München gól nélküli döntetlenre végzett a Bayer Leverkusen otthonában a szombat esti mérkőzésen.

A kirívóan kevés kaput eltaláló lövést hozó, unalmasnak mégsem mondható mérkőzés hajrájának a Bayern futott neki nagyobb harci kedvvel, Robert Lewandowskinak volt is egy nagy lehetősége, de a lengyel csatár a kapu mellé lőtt.

A 84. percben Xabi Alonso megkapta a második sárga lapját is, az emberelőny birtokában a Leverkusennek is adódott gólszerzési lehetősége, azonban abból sem született gól.

FRANKFURT–STUTTGART 2–4

A három forduló óta veretlen Frankfurt kezdőcsapatában ott volt Huszti Szabolcs, de ő sem tudta megakadályozni a szintén lendületben lévő Stuttgart újabb győzelmét. A magyar középpályás ugyan lőtt egy szép gólt, de akkor már alig volt hátra az eseményekben bővelkedő mérkőzésből, és az ellenfél 4–1-re vezetett…

A VfB zsinórban a negyedik győzelmét könyvelte el, hat forduló óta veretlen, és elmondhatja magáról, hogy idegenben csak a Dortmund szerzett több gólt nála (19 itt, 22 ott). S még valami: a stuttgartiak 2010 tavasza óta először nyertek meg öt egymást követő tétmérkőzést.

HANNOVER–MAINZ 0–1

Egyhuzamban öt bajnokit veszített el a Hannover, itt lett volna az ideje, hogy megszakítsa ezt a rossz sorozatot, de nem járt sikerrel. A hazaiak nem tudták kellő gyakorisággal megjátszani Szalai Ádámot és Hugo Almeidát – a magyar csatárt korábban foglalkoztató Mainz jól „árnyékolta” őket –, alig-alig adódott veszély az ellenfél kapuja előtt. A Hannoverben élvonalbeli bajnokit korábban sohasem nyerő Mainznak egy találat elég volt a három pont megkaparintásához, a hazaiak maradtak az utolsó helyen.

SCHALKE–WOLFSBURG 3–0

A hazaiak már az első félidőben kétgólos előnyt szereztek, és nem fért kétség hozzá, hogy legyőzik a Wolfsburgot, amely hiába vonultatta fel az éppen a királykékektől igazolt Julian Draxlert. A „farkasok” sorozatban a hetedik bajnokijukat szenvedték végig sikerélmény (győzelem) nélkül.

INGOLSTADT–AUGSBURG 2–1

Nem akármilyen skalpot szerzett az Ingolstadt! Az Augsburg hét forduló óta őrizte a veretlenségét, ráadásul a vezetést is megszerezte szombat délután – minden hiába, az újonc lelkesedése fordítást eredményezett. Az Ingolstadt tavasszal már annyi hazai győzelmet aratott (2), mint az őszi idényben összesen.

NÉMETORSZÁG, BUNDESLIGA
20. FORDULÓ

Schalke–Wolfsburg 3–0 (Huntelaar 24., Geis 35., Schöpf 87.)
Eintracht Frankfurt–Stuttgart 2–4 (A. Meier 52., Huszti 90., ill. Gentner 27., Didavi 45+1., Niedermeier 65., Kosztics 76. – 11-esből)
Hannover–Mainz 0–1 (Jairo 34.)
Hertha BSC–Borussia Dortmund 0–0
Ingolstadt–Augsburg 2–1 (M. Matip 59., Mo. Hartmann 85. – 11-esből, ill. Sztafilidisz 14.)
Bayer Leverkusen–Bayern München 0–0