Bundesliga: Gulácsi csapata örömfocival vágott vissza a kapott gólért

2017.08.27. 17:22
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 2. fordulójában az RB Leipzig 4–1-re legyőzte a Freiburgot.

Timo Werner tovább javította kiváló mérlegét a Freiburg ellen (Fotó: AFP)

Természetesen Gulácsi Péter állt az RB Leipzig kapujában. De ő sem tudott mit tenni a 24. percben, amikor formás támadás végén a Freiburg Florian Niederlechner révén megszerezte a vezetést.

A lipcseiek joggal bízhattak Timo Wernerben, a támadó ugyanis a Freiburg ellen rendkívül eredményes, korábban átlagban 63 percenként gólt szerzett. Nos, Werner nem várt addig, a 48. percben befejelte az egyenlítő gólt.

Mindössze hét perc telt el, és a teljesen egyedül maradó Willi Orban könnyedén az üres kapuba passzolt néhány méterről. Majd Werner a második találatát is megszerezte, így lényegében eldőlt a meccs.

De nem itt volt a vége. Bruma a 78. percben belőtte a mérkőzés legszebb gólját, félfordulattal, 16 méterről bombázott szépen a kapuba.

A Leipzig ezzel megszerezte első győzelmét a bajnokságban azt követően, hogy kikapott a nyitó fordulóban. A Freiburg továbbra is egypontos.

A gólok

NÉMET BUNDESLIGA
2. FORDULÓ

RB Leipzig–Freiburg 4–1 (Werner 48., 71., Orban 55., Bruma 78., ill. Niederlechner 24.)
Hannover–Schalke 1–0 (Jonathas (67.)
Korábban
1. FC Köln–Hamburg 1–3(Sörensen 97., ill. Hahn 28., Wood 34., Holtby 100.)
Werder Bremen–Bayern München 0–2(Lewandowski 72., 75.)
Eintracht Frankfurt–Wolfsburg 0–1(Didavi 22.)
Bayer Leverkusen–Hoffenheim 2–2(Wendell 32. – 11-esből, Bellarabi 49., ill. Kramaric 47., Uth 70.)
Augsburg–Borussia Mönchengladbach 2–2(Finnbogason 1., Córdova 89., ill. Zakaria 7., Wendt 30.)
Stuttgart–Mainz 1–0(Badstuber 53.)
Borussia Dortmund–Hertha BSC 2–0 (Aubameyang 15., Sahin 57.)

1. Borussia Dortmund225–0+56
2. Bayern München225–1+46
3. Hamburg224–1+36
4. Hannover222–0+26