Bundesliga: Gulácsi 11-est védett, csapata nyert

2017.02.19. 18:51
Gulácsi Péter kivédte Thorgan Hazard büntetőjét (Fotó: AFP)
Az RB Leipzig labdarúgócsapata Gulácsi Péterrel a kapujában 2–1-re győzött a Borussia Mönchengladbach otthonában a Bundesliga 21. fordulójában. A magyar kapus többek között egy tizenegyes hárításával járult hozzá a lipcseiek győzelméhez.

A lipcseiek a 31. percben a svéd Emil Forsberg találatával szerezték meg a vezetést, de hogy előnnyel vonulhattak a szünetre, abban Gulácsi Péternek is elévülhetetlen érdeme volt. A Gladbach ugyanis az első félidő végén tizenegyeshez jutott, Thorgan Hazard lövését azonban a magyar kapus hárította.

A Mönchengladbach sorozatban a harmadik büntetőjét hagyta ki a Bundesligában, amire korábban még nem volt példa.

A vendégek Timo Werner idénybeli 12. bajnoki góljával duplázták meg előnyüket. Ezt követően a hazaiak nagy erőket mozgósítottak az egyenlítés érdekében, de csak a szépítésig jutottak: a dán Jannik Vestergaard a hajrában védhetetlenül fejelt a léc alá Hazard szöglete után.

Az RB Leipzig a győzelmével öt pontra megközelítette az éllovas Bayern Münchent, az előnye pedig nyolc pont a közvetlenül mögötte álló Dortmund, Hoffenheim kettőssel szemben.

NÉMET BUNDESLIGA
21. FORDULÓ, vasárnapi eredmények

Borussia Mönchengladbach–RB Leipzig 1–2 (Vestergaard 81., ill. Forsberg 31., Werner 55.)
1. FC Köln–Schalke 04 1–1 (Modeste 43., ill. Schöpf 2.)

1. Bayern München 21 15 5 1 46–13 +33 50
2. RB Leipzig 21 14 3 4 38–21 +17 45
3. Borussia Dortmund 21 10 7 4 43–23 +20 37
4. Hoffenheim 21 9 10 2 38–21 +17 37
5. Eintracht Frankfurt 21 10 5 6 25–20 +5 35
6. Hertha 21 10 4 7 28–24 +4 34
7. 1. FC Köln 21 8 9 4 30–19 +11 33