Bundesliga: Gómez régi önmagát idézte – 7 perc, 3 gól

2017.04.02. 19:34
Nem bírt egymással a Bayer Leverkusen és a VfL Wolfsburg (3–3) a német labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 26. fordulójának záró mérkőzésén.

A hazaiak már 2–0-ra vezettek, de Mario Gómez hét perc alatt elért triplájával fordítottak a farkasok – a rutinos csatár harmadik, büntetőből szerzett találata volt a 150. gólja a Bundesligában –, végül Kai Havertz állította be a végeredményt. A Leverkusen utolsó góljának szerzője 17 évesen, 9 hónaposan és 22 naposan a klub történetének legfiatalabb bajnokin betaláló játékosa lett. A „gyógyszergyáriak” már öt meccs óta nyeretlenek, a farkasok négy találkozó óta nem kaptak ki.

A Bundesliga ismét remek hétvégét zárt: a kilenc találkozón összesen 35 gól esett, ami kis híján négyes átlagnak felel meg mérkőzésenként.

BUNDESLIGA
26. FORDULÓ

Bayer Leverkusen–Wolfsburg 3–3 (Bellarabi 40., Volland 65., Havertz 89., ill. M. Gómez 80., 83., 87. – a harmadikat 11-esből)